Hatay’da Doluluk Oranı Yüzde 95’e Çıktı!

Hatay Belediye Başkanı Dr. Lütfü Savaş konuya ilişkin yaptığı kritik açıklamada, Aralık ayında Kasım ayının 3 katı kadar vaka ve ölümlü vaka görme tablosuyla karşı karşıya kalacağız gibi duruyor. Yoğun bakımlardaki doluluk oranı yüzde 95’e çıktı. 15 günlük evde izolasyon gerekiyor’ ifadelerini kullandı.

Katıldığı canlı yayında kentteki genel durumu değerlendiren Savaş, yoğun bakımlarda yer olmadığını ve hastanede yatan hastaların çoğunluğunun Covid-19 sebebiyle yattığını söylerken, 15 günlük izolasyon, evde kalma şansımızı artıracak önlemlerle birlikte, aile içerisindeki korumayı da sağladıktan sonra, pandemideki tabloyu yüzde 95 aşağıya çekme şansına sahip olabiliriz diyerek vatandaşlara önerilerde bulundu.

‘YOĞUN BAKIMDA YER BULUNAMIYOR’

Açıklamalarının devamında hastanelerdeki son durumu da değerlendiren Hatay Belediye Başkanı Dr. Lütfü Savaş, Maalesef zaman zaman hasta sahipleri bizi bulmak zorunda kalıyor çünkü yoğun bakımlarda yer bulamıyorlar.

Şu anda yoğun bakımlarda yüzde 95 civarında doluluk oranına sahip. İnsanların çoğu Covid-19 sebebiyle hastaneye yatmakta, Şimdi daha çok hafta sonu sokağa çıkma yasakları uygulanabiliyor ama şu var ki şu anki tedbirlerle bunu minimuma indirmek çok zor. Ben bu işin uzmanı bir doktor olarak şunu isterim ki, bir 15 günlük izolasyon, evde kalma şansımızı artıracak önlemlerle birlikte, aile içerisindeki korumayı da sağladıktan sonra, pandemideki tabloyu yüzde 95 aşağıya çekme şansına sahip olabiliriz.

Bunun için yetkili kurumların ve mercilerin karar vermesi gerekir. 15 gün evde huzurlu kalmak, 15 gün sonra bütün bu pandemiye karşı kazanacağımız zaferin en önemli mihenk taşıdır. Bu nedenle şu aşamadan itibaren en az 15 günlük evde izolasyon yapmamız ve 15 gün sonunda huzura ermek için sabretmemiz gerekir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu