Güney İlçeleri Neden Görmezden Geliniyor?

Güney ilçelerinin gelişmeye ihtiyacı yok mu?!

Sitemizin değerli okuyucuları;

Yine bir seçim arifesindeyiz bildiğiniz üzere.

Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de adaylar belirlendi ve kollar sıvandı. Fakat bizleri derinden üzen bir tabloyla karşı karşıyayız.

Gerçi şaşırmadık yine!

Çünkü her seçimde Erzurum’un yaklaşık 120.000 seçmenine ev sahipliği yapan Güney ilçeleri diye tabir edilen; Hınıs, Tekman, Karayazı, Karaçoban, Çat ve Horasan ilçelerimizden yine elle tutulur bir aday yok listelerde!

Bu durumu iki şekilde yorumlayabiliriz; ya bizleri görmezden geliyorlar ya da kendilerince, mevcuttaki adayların Güney ilçelerinden oy getirebileceklerini düşünüyorlar. Daha önce denendi, hem de onlarca kez!

Sonuç Hüsran!

2018 Seçimlerinde Sayın Abdurrahim Fırat AK Partiden 5. sıradan aday gösterildi. Güneyden oy getiremedi maalesef. 5.sırada kazanma ihtimali düşük bir adaya ev hanesi bile oy verirken tereddüt ediyorsa, bölgeden oy beklenmesi hayal ötesi olur kanısındayız. Nitekim sonuçlara göre oy getiremediğini gördük.

Diğer partilerde zaten alt sıralarda bile adayımız yoktu…

Yine Ak Partiden Sayın Zehra Taşkesenlioğlu hanımı hiç saymıyoruz, çünkü kendisiyle ilgili yaşanılan durumlardan ötürü, kendisini bölge insanı olarak dahi görmediğimizi altını çizerek ifade etmek isteriz. Kaldı ki Zehra hanım bir ağaç bile dikmedi, diktirmedi bölgemize!

Başka yoğunlukları vardı kendisinin malumunuz!

Bunun dışında; 2023 seçimlerinde bölgemizi temsil edecek aday adaylarına liste dahi verilmedi. Sayın Abdurrahim Fırat’a Ak Partinin gerileme döneminde liste 4 verilmesini, liste verildi olarak kabul edemiyoruz! Ak Parti Erzurum’dan meclise 3 vekil anca gönderecektir kanaatindeyiz.

Sitemizin kurucu üyesi olan Sayın Bahadır Eren in CHP den liste 3 e layık görülmesi, bunu kabul etmemesi, Sayın Ekrem İmamoğlunun emriyle, Erzurumda bir bağ otu dahi olmayan, AK Partide 2 dönem İstanbul İl Genel Meclis Üyeliği yapmış, daha sonra CHP ye geçmiş, ödül olarak İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı ile ödüllendirilmiş, taze CHP li Ayhan Koç’a liste 1 verilmesi, güney ilçelerinin kaderiyle oynandığının göstergesidir. Sayın İmamoğlu’nun Erzurum’un kaderiyle oynamaya hakkı var mı? Bunu vicdanlara bırakıyoruz!

Kaldı ki Sayın Ayhan Koç Merkez ve Kuzey ilçelerinden dahi oy alabilecek bir potansiyele sahip değildir. Çünkü ne kendisi Erzurum’u tanır, ne Erzurum kendisini tanır.

Biz Güney ilçelerinin ortak bir lobiyle, birlik içinde, hareket etmesi gerektiğine inanıyoruz. Parti ayrımı yapmaksızın, bu lobi güney ilçelerimizin makus talihini değiştirmek için güç birliği oluşturmak zorundadır.

Her seçim kaybeden değil, kazanan olmak istiyoruz! İlçelerimizden liyakatli, değerli, yüreğinde memleket sevgisi taşıyan bireylerimizin arkasında durup, el birliğiyle meclise göndermek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu