Guidetti’nin hedefi Dünya Şampiyonası | …


…’yi sosyal medyadan takip edin

Milli Kadın Voleybol Takımı antrenörü Guidetti, katılacakları voleybol turnuvalarıyla ilgili hedeflerini anlattı.

Vakıfbank’la lig şampiyonluğu yaşadığını hatırlatan Guidetti, “Yorgun değilim, 4 gün tatil yaptım. Şu an yeni bir başlangıçtayız ve bu takım bana her zaman çok büyük bir heyecan ve çok büyük bir güç veriyor” diye konuştu.

Türkiye’de kız çocuklarının voleybola olan ilgisinde ve voleyboldaki başarılarda katkısını değerlendiren Guidetti, “Bu kadar mükemmel, harika oyuncularla, takımımla birlikte olduğum için, onlarla birlikte çalıştığım için şanslı biriyim. Onların hepsi artık birer rol model Türkiye’de, bütün kız çocukları için, bütün gençler için. Yaptıkları antrenmanlar, gösterdikleri tutku, bağlılıkları, disiplinleri herkese örnek olacak nitelikte” açıklamalarında bulundu.

“VOLEYBOL TÜRKİYE’DE DE ARTIK KIZ ÇOCUKLARI İÇİN BİRİNCİ SIRADA GELİYOR”

Türkiye’de voleybola olan ilginin arttığını anlatan Giovanni Guidetti, şunları söyledi:

“Amerika’da şu an kız çocukları için voleybol birinci sırada geliyor. Bence Türkiye’de de artık voleybol kız çocukları için birinci sırada geliyor. Çünkü voleybol harika bir takım oyunu. Burada takım oyunu oynarken aslında paylaşmayı, birlikte olmayı ve buradaki zorlukları öğreniyorsunuz. Tek başınıza olduğunuzda hiçbir şey kazanamazsınız veya kaybedemezsiniz. Aynı zamanda bazı oyuncuların sahada oynarken diğerlerinin onları beklemesi, benchte oturmaları gerekiyor. Bunun da insan hayatına çok fazla şey kattığını düşünüyorum”

Bu sene milli takımda çok fazla önemli hedefleri olduğunu da sözlerine ekleyen Guidetti, “Son oynadığımız Dünya Şampiyonası sanırım bu takımın oynadığı en kötü turnuvalardan biriydi. O yüzden bu seneki Dünya Şampiyonası’nda bunu temizlemek istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

AVRUPA ŞAMPİYONU VAKIFBANK YURDA DÖNDÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu