Gribal Enfeksiyonlara Karşı Etkili Çözüm: Bal ve Propolis

Kış aylarının gelmesiyle birlikte düşen sıcaklıklar, solunum yolu enfeksiyonlarının da artmasına neden oluyor. Uzmanlar mevsim geçişlerinde hastalığa yakalanmamak için bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gerektiği konusunda vatandaşları uyarıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin en önemli yollarından biri de doğal ürünler kullanmaktan geçiyor. Zengin içeriği sayesinde doğal gıdalar arasında büyük öneme sahip olan ve piyasadaki tüm antibiyotiklerden daha etkili olduğu Oxford Üniversitesi tarafından yapılan testlerle kanıtlanan bala olan talep giderek artıyor.

Bağışıklık sistemini güçlendirme konusunda balın oldukça etkili olduğunu vurgulayan Bal Gurmesi Ahmet Bağran Aksoy, propolis ve bal ile hazırlanan karışımların çok daha güçlü olduğunu belirtiyor. Aksoy, ‘Bal ve arı ürünleri insanların doğada tüketebileceği en kıymetli gıdaların başında geliyor. Oxford Üniversitesi, balın üst solunum yolu hastalıklarına karşı antibiyotik ve ağrı kesicilerden ortalama yüzde 36 daha fazla etkili olduğunu ortaya koydu. Ayrıca gene araştırmalara göre balın iyileşme sürecini kimi durumlarda 2 güne düşürdüğünü ve öksürüğü yüzde 50 azalttığı saptandı. Balın etkisini daha da artırmak için propolis ile doğru karışım şeklinde tüketilmesi gerekmektedir’ dedi.

BAL VE PROPOLİS NASIL KULLANILIR?

Aksoy, salgın hastalıklardan korunmak için bal ve propolis karışımının kullanılması gereken şekilden bahsederek, ‘Arı ürünlerinden hazırlanacak tüm karışımlarda öncelikle doğal, saf ve katkısız ürünler kullanılmalıdır. Doğallığından emin olduğumuz her bir çorba kaşığı ham bal için yarım çay kaşığı katkısız toz propolis eklenmelidir. Karışımlar hazırlanırken asla metal kaşık kullanılmamalıdır. Hazırlanan karışım cam kavanozda, serin ve rutubetsiz bir yerde, oda sıcaklığında saklanmalıdır. Sabahları aç karnına düzenli şekilde tüketilmelidir’ diye konuştu.

İLİşKİLİ HABERLER Gribal Enfeksiyon İçin Hastalar Aktarlara Koştu!

Gribal Enfeksiyon İçin Hastalar Aktarlara Koştu!

Grip Aşısında Nasıl Bir Yol İzlenecek?

Grip Aşısında Nasıl Bir Yol İzlenecek?

Grip Aşısı Sonrası Vefat Edenlerin Sayısı 32'ye Yükseldi

Grip Aşısı Sonrası Vefat Edenlerin Sayısı 32’ye Yükseldi

Koronavirüs Geldi, Grip Gitti

Koronavirüs Geldi, Grip Gitti

İLİşKİLİ GALERİLER Gripten Koruyan Besinler

Gripten Koruyan Besinler

Grip Soğuk Algınlığını Geçirmenin 6 Yolu!

Grip Soğuk Algınlığını Geçirmenin 6 Yolu!

Coronavirüsü Gripten Ayıran Farklar

Coronavirüsü Gripten Ayıran Farklar

Grip Hakkında Ortaya Atılan Hurafeler

Grip Hakkında Ortaya Atılan Hurafeler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu