Gözaltı Makyajı Nasıl Temizlenir?

Yüzün en belirgin noktası olan gözler yüz makyajında önemli yer tutmaktadır. Günümüzde, göz çevresi ve gözaltı bölgeleri için özel kozmetik ürünler üretilmektedir. Bu ürünler çoğunlukla, gözaltı torbaları ve morluklarını kapatmak, renk eşitliği sağlamak için kullanılmaktadır.

Gözaltı bölgesi, yüzümüzün en hassas bölgesidir. Kapatıcılar, belli bir kullanım sonrası iyi temizlenmezse kırışıklıklara, kazayağı gibi problemlere yol açmaktadır. Bu nedenle, bölgenin özenli bir şekilde makyajdan arındırılması gerekir.

Gözaltı Makyajı Temizliğinde Dikkat Edilecekler
– Gözaltı makyajı temizlenirken, nazik ve tampon hareketler uygulanmalıdır.
– Makyaj temizleyici, göz ve göz çevresi yapısına uygun olmalıdır.
– Temizleme ürünü, bir pamuk yardımıyla mutlaka içten dışa doğru uygulanmalıdır. Aksi halde, bölgede tahriş ve kızarıklıklara sebep olunabilir.
– Gözaltı bölgesini temizlerken, yoğun alkol içerikli makyaj temizleme mendillerinden kaçınmalısınız.

Göz Çevresi Bakımının Önemi
Göz çevresi derisinin ince yapısı ve hassasiyeti, buraların daha çabuk hasar görmesine ve eskimesine sebep olmaktadır. Bu nedenle, cilt bakımı rutinine, göz çevresi bakımı muhakkak eklenmelidir. Düzenli olarak yapılan uygulamalar, buradaki kan akışını düzenlemektedir. Böylece kuruluk, yaşlanma belirtileri gibi problemler de azaltılmaktadır.

20’li yaşlardan itibaren bölge, bakım ile desteklenmeye başladığında, gözlerin etrafındaki duyarlı derinin dayanıklılığı artacaktır. Bu şekilde, ileride yaşanabilecek pek çok problem için önlem alınmış olur.

Gözaltı ve göz çevresini her gün nemlendirmek, parmaklar ile baskı uygulamadan 2-3 dakikalık masajlar yapmak güzel sonuçlar vermektedir. Ayrıca yapılan gözaltı makyajı, derinin nefes alması için, günün sonunda mutlaka çok iyi bir şekilde temizlenmelidir.
Gözaltı İçin Ev Yapımı Tarifler

1. Havuç maskesi
Yarım havucu sıktıktan sonra ,1 çay kaşığı havuç yağı (zorunlu değil) ve 1 çay kaşığı badem yağı ile karıştırıp en az 1 saat buz dolabında bekletin. Sonra oda sıcaklığına gelmeden, soğuk haliyle gözaltınıza uygulayın. 5-6 dakika sonra durulayabilirsiniz.

2. Patates Maskesi
2 çay kaşığı patates suyu, 1 çay kaşığı zeytinyağı ve 1 çay kaşığı buğday yağını iyice karıştırın. Tampon hareketlerle gözaltınıza yedirin. 3-4 dakika bekleyip, nemli bir pamuk yardımıyla silin. Yıkamayın.

3. Salatalık ve Maydanoz Maskesi
Yarım salatalık ve bir tutam göz kararı maydanozu iyice püre kıvamına getirin. Daha sonra gözaltlarınıza sürün. Karışımın akmaması için, başınız tavana bakar şekilde veya yatarak 10 dakika bekleyin. Daha sonra durulayın.

4. Hindistan Cevizi Yağı
Vücut ve yüz için harika bir besleyici ve nemlendirici olan bu yağ, gözaltında da çok iyi sonuçlar vermektedir. Gözaltı makyajı temizlemek için de kullanılabilir. Morluklardan ve torbalardan kurtulmak için her gün düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Parmağınızın ucuna 2-3 damla damlatıp hafifçe yedirin. Durulamanıza gerek yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu