Göz Kanlanması

Göz kanlanmasına neden olan bilgisayar başında fazla vakit geçirdiğimiz sürelerde bir dinlendirici gözlük takmak veya göz doktorunuza danışarak size uygun bir gözlük edinmeniz gözlerinizi oldukça koruyacaktır. Ayrıca uzun saatler bilgisayar başında kaldığınızda bilgisayar ekranınızın parlaklığını düşürerek çalışmanız da gözleriniz fazlasıyla yorulmasını ve reaksiyon göstermesini önleyecek etkenlerden biridir kesinlikle.

GÖZ KANLANMASINDA NELER YAPILMALIDIR?

Göz kanaması görüldüğünde genellikle uzman doktora hemen başvurulmaz ve göz kanaması kendiliğinden veya evde yapılan doğal yöntemler ile göz kanaması geçirilir. Göz kanlanması nasıl geçer denildiğinde bu durum düzenli olarak yaşanıyorsa ve artık tedavi etmekte zorlanıyorsanız kesinlikle bir doktora başvurmalı ve gerekli tedaviyi uygulamaya başlamalısınız. Göz kanaması gibi durumlar aynı zamanda başka bir hastalığında belirtisi olabilir. Aynı zamanda göz kanaması problemi yaşamak günlük rutininizin aksamasına veya sizi ciddi boyutta rahatsızlığa ulaştırmaya etki eden nedenler arasında da yer almaktadır. Bu sebeple bu durumu ciddiye almalı ve düzeltmek için uzman bir hekime başvurmanız en kalıcı çözüm olacaktır. Göz hastalıklarının bilinen nedenleri arasında ise çoğu zaman dış etkenler hava etkenleri gibi problemlerden de ortaya çıktığı bilinmektedir.

GÖZ KANLANMASI SÜREKLİ NEDEN OLUR?

Şiddetli Öksürük Güçlü bir şekilde hapşırma Kusma Şiddetli kabızlık C vitamini eksikliği Grip ve sıtma gibi hastalıklar göz kanamasına neden olabilir Teknolojik aletler

BELİRTİLERİ NELERDİR?

Göz kanamasının genel olarak kızarıklık oluşması dışında hissedilen pek bir belirtisi yoktur. Ancak nadir olarak görülse de ağrılı olarak göz kanlanması yaşayan hastaların da olduğu bilinmektedir. Göz kanlanmasının çoğu zaman ise gözün beyaz kısmında parlak bir kırmızılık oluşması ile belirti gösterdiği bilinmektedir. Bazı durumlarda ise gözün beyaz kısmını tamamen kırmızılık kaplayabilir.

Bu gibi durumlarda beklemeye devam etmemeli ve kesinlikle uzman bir göz doktoruna muayene olarak tedavi olmalısınız. Telaş etmemeniz gereken göz kanlanmaları ise sadece kırmızılık olarak ortaya çıkar yani herhangi bir kanama değildir sadece renk olarak kırmızı şekilde belirti göstermektedir bu gibi durumlarda telaş etmemeli ancak uygun olduğunuz en yakın zamanda yine bir doktora gözükmeniz de yarar olacaktır. Göz kanlanması nasıl geçer denildiğinde ise bu gibi durumlarda ilk yirmi dört saat bu kırmızı leke büyür ancak yaklaşık iki hafta sonra ise gözle görülmeyecek şekilde ortadan kaybolacaktır.

EVDE UYGULANABİLECEK TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Çay Poşetler; kullanmış olduğunuz papatya veya herhangi bitki çayı poşetlerini çöpe atmayın ve de soğuması için temiz bir yerde bekletin. Soğuduğundan emin olduktan sonra ise gözünüzde yaklaşık olarak yarım saat kadar beklettiğinizde göz kanamanızın gözle görülür derece de azaldığını görebilirsiniz. Göz kanlanması nasıl geçer denildiğinde bilinen en yardımcı yöntemlerden biridir bu işlem.

İLİşKİLİ HABERLER Göz Nezlesine Ne İyi Gelir?

Göz Nezlesine Ne İyi Gelir?

Göz Kanlanması Neden Olur? Göz Kanlanmasına Ne İyi Gelir?

Göz Kanlanması Neden Olur? Göz Kanlanmasına Ne İyi Gelir?

Göz Altı Morlukları

Göz Altı Morlukları

İLİşKİLİ GALERİLER Bu Çay Göz Sağlığınızı Koruyor!

Bu Çay Göz Sağlığınızı Koruyor!

Evde Yapabileceğiniz Doğal Göz Maskesi

Evde Yapabileceğiniz Doğal Göz Maskesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu