Görevinize Allah rızası için abdestli çıkın

Erzurum Güncel- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Subay ve Astsubay Öğrencileri Mezuniyet Töreni’ne katıldı. Milletin terörle mücadele ve asayişte, büyük gurur yaşadığını ifade eden Soylu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın, eğitimden sağlığa, savunma sanayisinden ulaştırmaya kadar 100 yılın altyapısını ve 100 yılın Türkiye’sini hazırladığını ileri sürdü.

Amanoslar’ın, Karadeniz’in, Tendürek’in, Erzurum’un, Kars Çemçe-Madur’un teröristlerden temizlendiğini aktaran Bakan Soylu, “Allah’ın izniyle Cumhuriyet’in 100’üncü yılı, inanıyoruz ki kahramanlarımız sayesinde Gabar, Cudi, Ağrı, Van tertemiz olacak” dedi.

‘Görevinize Allah rızası için abdestli çıkın, Ayet-el Kürsilerle çıkın’

Soylu’nun konuşması sırasında mezun olan jandarma subaylardan talebi dikkatlerden kaçmadı. “Benim sizden isteyeceğim bir tek şey var” diyen Soylu, şu ifadeleri kullandı:

Mesleğinizin hakkını verin. Görevinize çıkarken, Allah rızası için abdestli çıkın, Ayet-el Kürsilerle çıkın. Biliniz ki, Cenab-ı Allah sizin muhafızınızdır.

Soylu’nun ilk abdest çağrısı değil

Soylu, geçtiğimiz yıl ocak ayında, 25. Dönem POMEM Kadın Özel Harekat Mezuniyet Töreni’nde yaptığı konuşmada yeni özel harekat polislerine göreve başlarken abdestli olmayı, Ayet’el Kürsi okumayı tavsiye etmişti.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu