Gaziantep’in Karkamış İlçesindeki Saldırıda Üç Kişi Yaşamını Kaybetti

Geçtiğimiz günlerde İstanbul İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısında 6 kişi hayatını kaybetmişti. Türkiye, bu kez de Gaziantep’in Karkamış ilçesinde meydana gelen saldırı haberi ile sarsıldı. İlçe merkezine teröristler tarafından roket ve havan topu saldırısı düzenlendi. Hain saldırı nedeniyle biri çocuk, biri öğretmen 3 kişinin yaşamını yitirdiği, 10 kişinin de yaralandığı açıklandı. Detaylara birlikte bakalım…

Gaziantep’in Karkamış ilçesine teröristler tarafından havan ve roket saldırısı düzenlendi

Bölgeye dün akşam saatlerinde de havan atışlarının gerçekleştirildiği ancak havan mermilerinin boş araziye düştüğü ifade edildi. Bugün gerçekleştirilen roket ve havan saldırılarının ise ilçe merkezindeki bir lise ile iki evin yanı sıra Karkamış Sınır Kapısı yakınlarındaki bir tıra isabet ettiği belirtildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 3 havan topu ile yapılan saldırıda biri çocuk biri öğretmen olmak üzere 3 kişinin yaşamını kaybettiğini açıkladı

Öte yanda Gaziantep Valisi Davut Gül, saldırı nedeniyle 10 kişinin yaralandığını, yaralılardan ikisinin durumunun ağır olduğunu dile getirdi.

Saldırının gerçekleştiği bölgedeki birçok ev, iş yeri ve araç hasar gördü

karkamış

Ayrıca Karkamış Sınır Kapısı yakınlarına düşen bir roketin çıkardığı yangın nedeniyle bölgede bulunan bir tırın kullanılamaz hale geldiği bildirildi. Vali Gül, “Bazen patlamalar devam edebiliyor. Özetle iki tane okulumuzda sıkıntımız var. Doğrudan bu okula isabet etmedi ama sesten ve basınçtan dolayı zarar gördü. Camları kırıldı ve arkadaki evlerde zarar var.” şeklinde bir açıklama yaptı. Saldırı nedeniyle ilçedeki eğitime bir gün süreyle ara verildiği açıklandı.

Yapılan ilk açıklamalara göre hain saldırı PKK/YPG terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirildi

karkamış

Gaziantep Valisi Davut Gül sosyal medya hesabı üzerinden, “Terör örgütü tarafından Fırat’ın doğusundan Karkamış ilçe merkezine 5 adet havan/roket atılmıştır. Sivil yerleşim merkezlerine isabet eden saldırıda; 2 hemşehrimiz vefat etmiştir. 2’si ağır olmak üzere 6 vatandaşımız yaralanmıştır. Ayrıntılı bilgi daha sonra paylaşılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Hain terör saldırısının ardından Milli Savunma Bakanlığı, TSK’nın, saldırılara misliyle karşılık verdiğini ifade etti

karkamış

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada “terör örgütünün çocuk, yaşlı, öğrenci, öğretmen demeden masum sivillere yönelik saldırılarının sürdüğü belirtildi. Bakanlık, “Okulları dahi hedef alma alçaklığını gösteren hainlerden yaptıklarının hesabı soruldu, sorulmaya devam ediyor. TSK, saldırılara misliyle karşılık veriyor.” ifadeleriyle bir açılma gerçekleştirdi.

… 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu