Game of Thrones yazarı George R.R. Martin, serinin yeni kitabının diziden çok farklı olacağını açıkladı

Game of Thrones (Taht Oyunları) evreninin yaratıcısı ünlü yazar ve senarist George R. R. Martin, sekiz sezon boyunca dünyanın pek çok farklı yerinde izleyicileri ekranlara kilitleyen dizinin, sondan bir önceki kitabı ‘Kış Rüzgarları’nı yazmaya başladığını ve kitabın dizideki işleyişten çok farklı olacağını ve büyük değişimlerin ortaya çıkacağını duyurdu.

“AKLIMA YENİ FİKİRLER GELİYOR”

73 yaşındaki Martin, yeni blog yazısında evinin bahçesinde bir süredir çalıştığını belirterek, “Her şey büyüyor ve değişiyor, tıpkı biz bahçıvanlar da olduğu gibi. Bazen işler ters gidiyor, değişiyor ya da aklıma yeni fikirler geliyor” dedi.

“BENİ HİÇBİR YERE GÖTÜRMEYEN KAPILARDAN GEÇERİM”

Martin, “Yazarım, bazen yeniden yazarım, yeniden yapılandırırım ve her şeyi parçalara ayırır ve yeniden yazarım. Bu süreçte beni hiçbir yere götürmeyen kapılardan geçerim ve aynı zamanda mucizelere açılan kapılardan” sözleriyle dikkat çekti.


“TELEVİZYON DİZİLERİNDEN UZAKLAŞTIĞIMI FARK ETTİM”

Yeni kitabının diziden oldukça farklı olacağını belirten Martin, işlediği konuların daha önceki olaylarla ilişkili olmadığını belirtti. Farklı konuları ele aldığını ifade eden yazar konuya ilişkin şunlara da değindi:

“Son zamanlarda bahçeyle uğraşmamın beni televizyon dizilerinden epey uzaklaştırdığını fark ettim. Evet, Game of Thrones’da gördüğünüz bazı şeyleri bu kitapta da göreceksiniz ama geri kalanı bambaşka olacak.”

DİZİ VE KİTAP ÇOK FARKLI OLACAK

Romanların dizilerden daha geniş ve karmaşık olduğuna dikkat çeken Martin, dizideki bazı şeylerin kitapta olmayacağını ya da kitaptaki olayların dizide geçmeyeceğini söyledi.


DİZİDEKİ KARAKTERLER KİTAPTA SONUNA KADAR KALMAYABİLİR

Martin’in en dikkat çeken açıklaması ise, ‘dizide sonuna kadar hayatta kalan karakterlerin kitapta hayatta kalmayacağı’ oldu.

“BİTİRDİĞİMDE BÜYÜK BİR TARTIŞMA OLACAK”

Takip edenlerin kitabı ve diziyi mutlaka karşılaştıracağına dikkat çeken yazar, bu durumun zıtlıklara yol açacağını ancak bunda bir sorun olmadığını söyleyerek, “Şüphesiz, bitirdiğimde hikayenin hangi versiyonunun daha iyi olduğu konusunda büyük bir tartışma olacak. Bazı insanlar kitabımı beğenecek, diğerleri ise televizyon şovunu tercih edecek. Ancak sorun değil, paranı ödüyorsun ve seçimini yapıyorsun” dedi.


… uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu