FETÖ’den iğrenç tuzak

İstanbul’da bir klinikte, hayvanlarda kullanılan ilaçları 40’a yakın çocuğa verip hipnoz ederek onlarla ailelere ‘cinsel istismar’ tuzağı kurmakla suçlanan FETÖ/PDY üyesi bir doktor, doktorun eşi ve beraberindeki 4 şüpheli, polisin düzenlediği operasyonla yakalandı. ‘Profesör’ ünvanlı doktorun, örgüt üyeliği suçlamasıyla İstanbul Adli Tıp Kurumu 6. İhtisas Kurulu’ndan KHK ile ihraç edildiği ortaya çıkarken, korkunç tuzak, birden fazla ailenin mahkemeye sunduğu dosyalardaki ifade benzerliklerini fark eden savcının dikkati sayesinde bozuldu.


Edinilen bilgilere göre kirli tuzak, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan birden fazla “aile içi cinsel istismar” hakkındaki suç duyurularının ardından ortaya çıktı.


Son dönemde arka arkaya yapılan birden fazla “aile içi cinsel istismarı araştıran savcılık, iddiaların bunca artmış olmasını şaşırtıcı buldu. Yapılan araştırmalarda bu raporları düzenleyen kişinin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden KHK ile ihraç edilen bir isim olduğu belirlendi.


Bakırköy’de, 5 çocuğun cinsel istismara uğradığı yönünde şikayet alan savcılık olaylarla ilgili çok yönlü inceleme başlattı. Yapılan araştırmalarda şikayetçi olan çocuklara ilişkin raporlarda aynı psikoloğun imzasının bulunduğu belirlendi. Söz konusu mağdur çocuklardan bazılarının bir süre sonra anlattıklarından vazgeçtikleri anlaşıldı. Ancak ailelerin çocuklarını psikoloğa götürdükten sonra ruh hallerinde değişiklik olduğunu belirtmeleri savcılıkça kuşkulu bulundu. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü’ne talimat vererek konunun araştırılması talimatı verildi.


FETÖ üyeliği nedeniyle ATK’dan KHK ile ihraç


Savcılık talimatıyla harekete geçen polis, psikiyatri kliniği hakkında derinlemesine inceleme başlattı. Kliniğin sahibinin Fetullahçı Terör Örgütü üyesi olduğu iddiasıyla Adli Tıp Kurumu’ndan KHK ile ihraç edilen Prof. Süleyman S.Z. olduğu ortaya çıktı. Yapılan araştırmalarda FETÖ zanlısı Süleyman S.Z’nin, 2010-2016 yılları arasında İstanbul Adli Tıp Kurumu 6. İhtisas Kurulu üyesi olduğu ve bu bölümde çocuk tacizlerine bakan tek isim olarak görev yaptığı öğrenildi.


Hipnotize edilen çocuklara telkinde bulunulmuş


Kolluk kuvvetlerince gerçekleştirilen çok yönlü çalışmalarda, Prof. Süleyman S.Z.’nin bazı çocukları ailelerini şikayet etmeleri konusunda telkinlerde bulunduğu iddialarını ulaşıldı. Yine yapılan araştırmalarda söz konusu doktorun bazı ailelerden taciz raporlarının gizli tutulması için para sızdırma iddialarına ulaşıldı. Şüphelinin, çocuklara, Türkiye’de anestezi işlemi için kullanılan ketamin verdiği de belirlendi. Hayvanlarda da kullanılan söz konusu ilacın, çocukları hipnoz durumuna soktuğu ve Prof. Süleyman S.Z.’nin, ilacı kullandığı çocuk hastalara taciz edildiklerine yönelik telkinlerde bulunduğu öne sürüldü.


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu