Fenerbahçe ve Beşiktaş Tribünlerinden Hükümet İstifa Sloganları Yükseldi

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle karşılaşmaların iptal edildiği Süper Lig, geride bıraktığımız hafta sonunda oynanan erteleme maçları ile başladı. Fenerbahçe, İstanbul’da Konyaspor’u konuk ederken Beşiktaş ise Antalyaspor’u ağırladı. Ancak yaşadığımız büyük deprem trajedisinin ardından müsabakalara damga vuran şey sahadaki oyundan çok tribünlerde yaşananlardı. Fenerbahçe taraftarları karşılaşma öncesinde sahaya, deprem bölgesine gönderilmek üzere atkı ve bere attı. Beşiktaş taraftarları ise deprem bölgesindeki çocuklar için Vodafone Park Stadyumu’nu pelüş oyuncaklarla doldurdu. Milyonlarca insanın duygulanmasına neden olan bu anlar, spor tarihimizdeki unutulmaz görüntüler arasındaki yerini aldı. Bununla birlikte hem Fenerbahçe hem de Beşiktaş tribünlerinden yükselen “Hükümet istifa” sloganları da sahada oynanan futboldan çok daha fazla ses getirdi. Detaylara birlikte bakalım.

Süper Lig, 25 Şubat Cumartesi günü oynanan Fenerbahçe-Konyaspor karşılaşmasıyla başladı

Binlerce insanımızın hayatının kaybettiği depremler nedeniyle ara verilen Süper Lig’in depremden sonraki ilk maçı, duygu dolu anlara sahne oldu. Fenerbahçe taraftarları, depremzedeler için saha kenarına çok sayıda atkı ve bere atarak, yaraları bir nebze de olsa sarmaya çalıştı. Ancak karşılaşma boyunca dikkat çeken tek olay bu değildi.

Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nun tribünlerinden “Hükümet istifa” sloganları yükseldi

Binlerce Fenerbahçe taraftarı karşılaşma öncesinde “Yalan yalan yalan dolan dolan dolan 20 sene oldu istifa ulan”  tezahüratında bulundu. Karşılaşmanın ilerleyen dakikalarında ise Fenerbahçe tribünlerinden “Hükümet istifa” sloganı yükseldi.

26 Şubat Pazar günü oynanan Beşiktaş-Antalyaspor karşılaşması da benzer anlara sahne oldu

Vodafone Park Stadyumu’nu dolduran Beşiktaşlı taraftarlar, deprem bölgesindeki çocuklar için yeşil sahayı pelüş oyuncaklarla doldurdu. Bu anlarda tribünlerde binler, ekran başında ise milyonlar duygularına hakim olmakta zorlandı.

Fenerbahçe tribünlerinde başlayan hükümete yönelik istifa çağrısı, Beşiktaş tribünlerinde de devam etti

istifa

Çok sayıda Beşiktaş taraftarı, Kahramanmaraş merkezli depremler ile ortaya çıkan çarpıcı tablonun ardından, AKP iktidarını istifaya çağırdı. Beşiktaş tribünleri bir ağızdan Hükümet istifa tezahüratında bulundu.

Yeşil sahalardaki istifa çağrısına iktidar kanadından ilk tepki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi

istifa

Soylu, Fenerbahçe ve Beşiktaş tribünlerindeki Hükümet istifa sloganlarına yönelik “Siyaset yapmak isteyen varsa önümüzdeki günlerde seçim var, herkes meydana çıksın siyasetini yapsın ama sporu siyaset meydanına çevirmek isteyenler biraz devletin, milletin, sivil toplumun koyduğu çabaya kulaklarını versinler.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Taraftarların istifa çağrısına en sert tepkiyi gösteren isim ise Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu

istifa

Bahçeli son derece ilginç bir çıkış yaparak, “maçların seyircisiz veya gerekli tedbirler alınarak” oynanmasını istedi. Bahçeli bu konu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden “Bütün kulüp başkanlarının müsabakaların ya seyircisiz ya da gerekli tedbirlerin alınarak oynanması hususunda acil ve gerekli adımları atmaları kaçınılmaz görevleridir. Milliyetçi Hareket Partisi konunun takipçisidir.” ifadelerini kullandı. Sosyal medyadan dikkat çeken açıklamalar yapmayı sürdüren Bahçeli, “Türk futbolunu zillet ve rezalete mahkûm etmek isteyenlere göz yummak, alttan almak, sessiz durmak geldiğimiz bu aşamada mümkün değildir.” açıklamasında bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi, Devlet Bahçeli’nin Beşiktaş üyeliğinden ayrıldığını duyurdu

MHP Genel Merkezi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Bugün oynanan Beşiktaş JK-Fraport TAV Antalyaspor müsabakasında da deprem şehitlerimize yapılan sistemli saygısızlık Beşiktaş’a ve Beşiktaş’ın taşıdığı milli manevi değerlere yakışmamıştır. Sayın Genel Başkanımız Beşiktaş JK üyeliğinden bugün itibarıyla ayrılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu