Evlat nöbetine 290. aile katıldı

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelere direnişin 989’uncu gününde 290’ıncı aile katıldı.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı kentlerden Diyarbakır’a gelen ailelerin HDP İl Binası önünde başlattığı oturma eylemine 989’uncu gününde Şanlıurfa’dan gelen 290’ıncı aile de dahil olarak, evladını HDP ve terör örgütü PKK’dan istedi. Anne Mahide Arslan ve eşi Müslüm Arslan, evlatları Mehmet Arslan’a çağrıda bulundu. Baba Müslüm Arslan, HDP İl Binası önündeki aileleri görüp geldiğini söyledi. 2019 yılında oğlunun İstanbul’a işe gittiğini ve döndükten sonra evladının kandırılarak dağa götürüldüğünü belirten Arslan, “Bugüne kadar hiçbir haber alamadım. Ben de buraya geldim belki bir çare bulunur diye. Oğlum gel, sizlere sesleniyorum. Neyimiz eksiktir? Ne diye gittin? Gittiğin yer anne ve babandan daha mı kıymetli? Bak ne hale düştük” dedi.

“Kapıyı çekip anahtarı da komşulara verip gitmiş”

Hasta olduğunu ve evladı için eyleme katıldığını belirten anne Mahide Arslan ise oğluna dönmesi için çağrıda bulundu. Anne Arslan, “Bir telefon aç, üç sene oldu. Zalimlerin elindesin, yeter artık. Bittim, kalmadım. Neredeysen bir sefer anne de. Bize hiçbir şey söylemeden çekip gitmiş. Kapıyı çekip anahtarı da komşulara verip gitmiş. Hangi kapıya gittiysem yüzüme vurdular, bir şey söylemediler. Nereye gideyim? Üç senedir insan bir telefon etmez mi? Annem var, babam var, ailem var, arkadaşlarım, kardeşlerim var. Oğlum bir telefon et. Televizyondan görüp dedim bir de buraya gideyim” şeklinde konuştu.


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu