Evden Çıkamayan Vatandaşlar Seyyar Sandıkta Oy Kullandı

Edirne ve Tekirdağ’da Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde, tedavi gören vatandaşlar hastanelerden tahsis edilen ambulanslarla oy kullanmak için sandık başına gittiler. Evlerinden çıkamayan yaşlı ve hasta seçmenler ise seyyar sandıklar sayesinde oylarını kullanma imkanı buldu. Sağlık Bakanlığı ve belediyelerin desteğiyle yapılan bu uygulama, vatandaşların demokratik haklarını kullanmalarına olanak sağlamış oldu.

Edirne kent merkezindeki Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi için evde bakım hizmeti alan 24 vatandaşa 3 seyyar sandık kuruldu

Oy

Bu vatandaşlar, görevliler tarafından getirilen seyyar sandıklarda oylarını kullandı. Edirne Devlet Hastanesi’nde 14 sağlık personeli ve 5 şoför, hastanede tedavi gören vatandaşları ambulansla oy kullanacakları okullara taşıdı. Felçli olduğu için evde bakım gören 74 yaşındaki Sami Kaplan görevlilerin getirdiği seyyar sandık sayesinde oy kullandı. İlk başta oyunu kullanamayacağı için üzülen Kaplan, müracaatlarının kabul edilmesiyle çok mutlu olduğunu ve ülke için hayırlı olmasını dilediğini belirtti.

Sami Kaplan’ın eşi Güllü Kaplan, eşinin raporu sayesinde seçmen listeleri açıklanmadan evde oy kullanma başvurusunda bulunmuş. Başvurusu kabul edilince sandık kurulu Kaplan’ın evine geldi. Bu sayede Sami Kaplan ilk defa evde oy kullanma fırsatı buldu. Çift, sağlık hizmetlerinin eve kadar gelmesinin yanı sıra oy kullanma işleminin de bu şekilde gerçekleşmesinden dolayı çok memnun olduklarını ifade etti.

Mehmet Tekin de eşi Fatma Tekin’in sağlık sorunları nedeniyle evden çıkamadığını ve evde oy kullandığını belirtti

Oy

Sandığın evlerine geldiğini söyleyen Mehmet Tekin, eşinin bugün oyunu kullandığını ve kendilerinin de yardımcı olduklarını ifade etti. Mehmet Tekin, eşinin durumu nedeniyle okula gitmenin zahmetli olacağını da ekleyerek, evde oy kullanmanın kendilerine büyük kolaylık sağladığını belirtti.

Hastanede yanık tedavisi gören Emine Çelik, sağlık çalışanlarının yardımıyla Lala Şahin Paşa Okulu’na ambulansla getirildi

Oyunu kullandıktan sonra  “vatanımıza, milletimize hayırlı olsun.” diyen Çelik aynı zamanda tüm sağlık ekiplerine teşekkür etti. Edirne’nin Keşan ilçesinde ise 20 vatandaş, evde oyunu kullanmak için ilçe seçim kuruluna başvurdu. Bunun üzerine seyyar sandık oluşturuldu.

Süleymanpaşa Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi (SEKOMER) sayesinde Tekirdağ’da yaşayan engelli vatandaşlar sandık başına gitme imkanı buldu

SEKOMER aracılığıyla evlerinden alınan vatandaşlar ilçedeki okullarda oy kullandı.

İlginizi çekebilir:

Sosyal Medya Paylaşımları Peş Peşe Geldi! Ünlü İsimler Ve Siyasiler Sandık Başında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu