Erzurumspor satılık değil

Erzurum Güncel- Başkan Dal, “Erzurumspor satılık mal değil. Burası tüm Erzurumluların kalbinin attığı kulüp. İngiltere’deki kulüplerde yaşanan model bizde uygulanabilir. Bu da kulübün hisselerinin satılması demektir” şeklinde konuştu.

Nurullah PALA/PUSULA

Erzurumspor FK Teknik Direktör Hakan Kutlu,  basınla tanışma toplantısında buluştu. Başkan Ahmet Dal’da tanışma toplantısına katıldı.

Hilton Garden Inn  Erzurum Otelde düzenlenen toplantı oldukça samimi bir ortamda geçti. Kulüp Başkanı Ahmet Dal, kulübe taliplilerin olduğu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Evet Erzurumspor’a talipli iki firma vardı. Bunu Onursal başkanımız Mehmet Sekmen daha iyi biliyor. Bir takım görüşmeler de oldu. Deprem afetinin ardından yeni durumlar ortaya çıktı. O firmalardan biri kendi içinde yeni bir durum değerlendirmesi yapacağını ifade etti. Ben şunu belirtmek istiyorum. Erzurumspor, satılık mal değildir. Bu kulüp Türkiye’deki 3 milyonu aşkın hemşehrimiz ve kentte ikamet eden 750 bin Erzurumlunun ortak paydasıdır. Bu kulübe sadece tribünlere gelerek destek veren fedakar taraftarımız değil herkesin sahip çıkması lazım. İngiltere’deki kulüplerde hayatiyete geçen model bizde de uygulanabilir. Yani kulübün hisseleri satın alınabilir” şeklinde konuştu.

TFF’ye başvurumuzu yaptık

Erzurumspor olarak Bodrumspor maçından sonra Altay ile oynayacakları maçın henüz nerede oynanacağının belli olmadığını belirten Başkan Dal, “Biz TFF’ye başvurumuzu yaptık. Bodrum deplasmanı sonrası İstanbul’a geçerek Altay maçının hazırlıklarını Riva’da sürdürmek isteğimizi belirttik. Keçiören ile Rize’de oynadığımız maçta 400 bin TL gibi bir masrafımız oldu. Bu mağduriyetimizi TFF’ye ilettik. TFF başkanımız Deprem sonrası depremden etkilenen kulüplere Riva kapılarını açmıştı. Bizde şu an spor depremi yaşıyoruz. TFF bize destek sağlamalı” dedi.

Rize Spor’da razı olur

TFF’nin destek vermesi halinde Çaykur Rize maçını da İstanbul’da oynayabileceklerini ifade eden Dal, “Rizespor’un da işine gelecektir. Çünkü kara yolculuğu yerine uçak yolculuğu yapacaktır” dedi.

Dal, Bugüne kadar kendilerine kapılarını açan Çaykur Rizespor  Camiasını ve Kulüp Başkanı İbrahim Turgut’a teşekkür etti.

Kutlu: Burada hiç maç oynamayacakmışız gibi plan yaptık

Kazım Karabekir Stadı’nda yapılan teknik analiz raporları ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığından haber beklediklerini belirten Erzurumspor Teknik Direktörü Hakan Kutlu, “Şu an teknik ekibimle birlikte kafa kafaya vererek kendi sahamızda hiç maç oynamayacakmış  gibi plan yapıyoruz. Bu şehrin takımını ligde tutarak önümüzdeki sezon daha büyük hedefler koymasını sağlayacağız” dedi.

Yerel basın çok önemli

Dadaşların Teknik Patronu Hakan Kutlu, basınla tanışması ile ilgili olarak da 4 Şubatta Başkanımız Ahmet Dal ile el sıkışmıştık.  Sizlerin karşısına daha erken çıkmayı arzuluyorduk. Ancak yaşanan deprem felaketi ve Antalya kampı ile Keçiören ve Denizli maçları derken ancak bugün bir araya gelebildik. Yerel basın çok önemli. Burada da taraftarımızdan ve yerel basından daha çok destek bekliyoruz” dedi.

Bu arada Gazetemiz Spor Sorumlusu Nurullah Pala ile yazarlarından Vedat Refayeli de toplantıyı takip etti. Refayeli, Başkan Dal ve Teknik Direktör Hakan Kutlu’ya fırfırik dergisi hediye etti.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu