Erzurum’da yasak aşk davasında karar

Erzurum Güncel- Dilara’nın işyeri müdürüyle yasak aşk yaşadığı ortaya çıkan Eğilmez’in genç kızı tehdit ederek intihara sürüklediği iddia edilmişti. Eğilmez hakkında mahkeme kararını verdi.

Manolya BULUT-PUSULA

Erzurum’da geçtiğimiz yıl Dilara Köç isimli genç kız, 12 katlı bina inşaatının bahçesinde ölü bulunmuştu. Ölümünün intihar mı yoksa cinayet mi olduğu araştıran polis, genç kızın intihara sürüklendiğini tespit etmişti.

Dilara’nın evli işyeri müdürü Ali K. ile yasak aşk yaşayan Çağla Fatmanur Eğilmez, ikilinin fotoğraflarının Ali K.’nın eşine gönderilmesiyle genç kızdan şüphelenmişti. Tehditlere dayanamayan Dilara’nın intihar ettiği iddia edilmişti.  

Erzurum'da yasak aşk davasında karar!

Mahkeme kararını verdi

Eğilmez hakkında Erzurum 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada karar çıktı. Savcı Taksirle Ölüme Neden Olma ve Şantaj suçlamasıyla mütalaa vermesine rağmen mahkeme aynı kanaate varmadı. Çağla Fatmanur Eğilmez’e yalnızca şantaj suçundan ceza verildi. Mahkeme Eğilmez’in Taksirle Ölüme Neden Olma suçundan beraatine, Şantaj suçundan ise 2 yıl 6 ay 25 gün hapis cezası ve 30 bin TL para cezasına çarptırılmasına karar verdi. Verilen para cezası ise 15 takside bölündü.

Karara itiraz edecekler

Genç kızın ailesinin avukatı Murat Köç, verilen cezanın yeterli olmadığını söyleyerek, “Mahkemenin kararına göre sanık müteveffaya şantaj yapıyor. Ama bu şantajın Dilara’nın intiharıyla alakasının olmadığını söylüyor. Mahkemeyi buna düşündüren sebebin ne olduğunu kesinlikle anlayamadık. Verilen ceza usul ve esasa aykırıdır. Karara itiraz edip üst mahkemeye göndereceğiz” dedi.

4 ay cezaevinde kaldı

Hakkında başka bir suçtan Hükmün Açıklamasının Geri Bırakılması kararı bulunan Çağla Fatmanur Eğilmez, Dilara’nın ölümünden sonra tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Eğilmez, 4 ay cezaevinde kaldıktan sonra ilk duruşmada serbest bırakılarak tutuksuz yargılanmasına devam edilmişti.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu