Erzurum’da CHP’lilerle terör gazisi arasında arbede

Erzurum Güncel- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzurum Milletvekili Aday Adayı Serhat Can Eş’in düzenlediği iftar programında terör gazisi Jandarma Uzman Çavuş Ensar Güney ile CHP’liler birbirine girdi.  Gazi Güney, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Erzurum Şube Başkanı Recep Akgül ile birlikte adliyeye giderek suç duyurusunda bulundu.

CHP Erzurum Milletvekili Aday Adayı Serhat Can Eş, İl Başkanı Suat Dülger ile birlikte geçtiğimiz akşam bir restoranda partililere iftar yemeği düzenledi. İftar yemeğine Erzurumlu terör gazisi Jandarma Uzman Çavuş Ensar Güney ve ailesinin CHP’liler ile yaşadığı arbede damgasını vurdu.

Gazi Güney’in iddiasına göre CHP üyelerinin kendisi ve ailesinin üzerine yürüdü. Restoranda kısa süreli arbede yaşandı. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Erzurum Şube Başkanı Recep Akgül ise olaydan sonra CHP Erzurum İl Başkanı Suat Dülger ile telefonda görüştüğünü, Dülger’in kendisine ‘İktidara geliyoruz. İlk işimiz gazilerle mücadele etmek olacak’ dedi. Dülger ise iddiaları kabul etmeyerek gazi ve ailesinden özür diledi.

 

Bize mi gazi oldun!

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Erzurum Şube Başkanı Recep Akgül, yaptığı basın açıklamasında, “Dün Terörle Mücadele Gazimiz Jandarma Uzman Çavuş Ensar Güney, İzmir’den gelen ailesiyle birlikte daha önceden rezervasyon yaptırmış olduğu lokantaya iftara gidiyorlar. Aynı saatte CHP, iftar programı düzenliyor. Gazim ve ailesi iftarını açtıktan sonra dışarı çıkmak için masadan kalkıp yürürken salonda bulunan CHP’li birisinin ayağına takılarak yere düşmekteyken salondakiler tarafından kaldırılıyorlar. Gazimizin kardeşi, ‘abim terörle mücadele gazisi, müsaade edin dışarı çıkalım’ diyor. Salonda bulunan grup içerisinden birileri ‘Bize ne gaziliğinden bize mi gazi oldu’ gibi laflar söylemeye başlıyor. Daha sonra bu grup gazimize ve ailesine saldırıyorlar. Gazimizin annesi ve hamile gelini gözyaşları içerisinde üzüntülerini dile getiriyorlar. Gazimizin ailesinin yanında düştüğü durumu sizlerin ve kamuoyunun takdirine sunuyoruz.” dedi

İktidarda ilk işimiz gazilerle mücadele etmek olacak!

Olayı haber alınca lokantaya gittiğini ifade eden Başkan Akgül, “  Yaşananları dinledikten lokantaya sonra CHP İl Başkanı Suat Dülger’i telefonla arayarak neler yaşandığını bizzat ağzından duymak istedim. Kendisiyle yaklaşık 3-5 dakika görüştüm. Görüşmemiz karşılıklı olarak olumlu geçerken hiç beklemediğim bir ifadeyle ‘İktidara geliyoruz. İlk işimiz gazilerle mücadele etmek olacak’ dedi. ‘Siz ve sizler kimsiniz şehit ve gazilerimizle mücadele edeceksiniz’ diyerek sesimi yükselttim ve telefonu yüzüne kapattım. Şehit ve gaziler devletimizin gözbebeği, milletimizin kırmızı çizgisidir. Tek düşüncesi vatan, bayrak ve milletin ortak değerleri uğruna can vermeyi göze alan kahramanlara saldırıp darp etmek, şehidin emanetlerine ağza alınmayacak hakaretlerde bulunmak kimin ve kimlerin işine yarar, kamuoyunun takdirine sunuyor, bu tür sözlü ve fiziki saldırıları şiddetle kınıyoruz. Bundan sonra olmaması için acil hukuki önlemlerin alınmasını yüce meclisimizden ve devlet kurumlarımızdan bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Gazi olduğumu duyan geldi

Erzurumlu terör gazisi Jandarma Uzman Çavuş Ensar Güney, “İzmir’den gelen kardeşim, gelinim ve annem iftar yemeğine çıktık. Gittiğimiz bir restoranda da kalabalık olduğu için bizi aile bölümüne, arka kısma aldılar. Arka kısma geçtik, yemek yedik. Ben kalabalığı gördüm. Bir şirket yemeği filan sandım. Yemekten sonra dışarıya ihtiyaç karşılamaya çıktık. Koridor tamamen kapalıydı. Annem de yanımdaydı. Tekrardan yerimize geçmeye çalıştık. ‘Müsaade edin geçelim’ dedik. Kimse zaten rahatsız olmadı. Geçerken birisi geri çekilecek gibi oldu, ayağına takıldım. Arkamdan da annem de geldi, onun da ayağı takıldı. ‘Ne yapıyorsunuz, bırakın müsaade edin geçeyim’ dedim. Kardeşim gördü olayı. O da, ‘abim gazi, müsaade edin geçsin’ dedi. Çelme takan adam aslında özür diledi. Arkamı bir döndüm ki 30 kişi üzerimize doğru geliyor. Gazi olduğumu duyan üstüme geldi. Ben de diyorum burası Erzurum, burada böyle bir şey yaşanmaz. Bunu duyan üstümüze geliyor. Kardeşim de olaya dahil oldu, ‘niye üstümüze geliyorsunuz’ dedi. Ardından küfürler, hakaretler havada uçuştu. Ben CHP aday adayının yemeği olduğunu sonradan öğrendim. Onlar gelip özür dilediler. Ama olaya dahil olmayan, CHP’deki üyeler üzerimize yürüdüler. Darp olmadı çünkü biz tepkimizi gösterdik. Gelinim hamile, kucağında çocuk var. Annem yaşlı. İkisi de ağlıyor o sırada. Bunun kabul edilebilir tarafı yoktur. Gereğinin yapılmasını istiyorum. Suç duyurusunda da bulunacağız” ifadelerini kullandı.

Gazi veya şehit kimliği arkasına gizlenmiş politika yapanlar var!

CHP Erzurum İl Başkanı Suat Dülger de yaşananlardan üzüntü duyduğunu ifade ederek,  “Bir restoranda biz bir iftar veriyorduk. İftarın ortalarına doğru ben ve milletvekili aday adayımız konuşma yapıyordu. Konuşma olurken arkadan bir ses geldi. Bir arkadaş bize ‘PKK ile iş birliği yapıyorsunuz’ diye bağırmış. Bunu duyan partili gençlerimiz de tepki göstermiş. Biz de sesleri duyunca oraya gittik. Hiç kimsenin birbirine darbı yok. Ağız dalaşı olmuş. Orada gazi ve ailesi vardı. Hepsinden de eğer bizimkilerin bir hatası varsa özür dileriz dedik. Yemekte 500 kişi kadar vardı. Hemen herkesi dışarı çıkardık. Partiye geldim beni Recep başkanım aradı. Olayları anlattım ona. ‘Gazi veya şehit kimliği arkasına gizlenmiş politika yapanlar var. Orada provoke ediliyor. Biz bunlara mecbur cevap veririz. Bu tarz adamlarla da mücadele ederiz’ dedim. Ama şehit ve gazilerimize saygımız sonsuz. Bunu çok yanlış anladı ve bana hakaretler etti. Bana ‘Siz şehitlerle mücadele edeceksiniz, gazilerle mi mücadele edeceksiniz’ dedi. Benim aslında söylemediğim şeyleri söyledi. Siniri geçtikten sonra yine aradım. Şehitle gaziyle sorunumuz olmaz, yanlış anlaşılmışsak binlerce kez sizden özür diliyorum dedim. Olay bundan ibarettir. Başta Recep Akgül olmak üzere, biz kötü bir şey yapmadık ama o gün kalbini kırdığımız şehit yakını ve gazimiz varsa onlardan özür diliyoruz” diye konuştu.

 

Manolya Bulut-Pusula

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu