Erzurum’a Yeni Fakülte Açılıyor

Resmi Gazetede yayınlanan son Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak enstitü, Fakülte, yüksekokul ve akademik birim Kurulması, kapatılması, birleştirilmesi veya adlarının değiştirilmesi hakkında alınan kararlar yayınlandı.

Erzurum Atatürk Üniversitesine kazandırılmak üzere yeni bir Tıp Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi açılacağı alınan kararlar arasında.

Görüşlerine başvurduğumuz Prof. Dr. Recep Akdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla bugünkü Resmi Gazetede yayınlanan kararnameyle kurulması onaylanan Erzurum Tıp Fakültesi’nin Erzurum’a hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Erzurum Milletvekilleri ile birlikte bu konuyu sürekli takip ettiklerini ve Erzurum’a yapılacak olan her yatırımda olduğu gibi, bu hususta da birlikte hareket ederek, yeni bir hizmetin daha şehrimize gelmesinin gururunu yaşadıklarını söyledi. Akdağ, “Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bu hizmetin Erzurum’a kurulmasında emekleri olan YÖK Başkanımız Sayın M. A. Yekta Saraç ve YÖK Genel Kurulu Üyelerine ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Cevdet Erdöl’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi. AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ yeni kurulan şehir hastanemizin bu fakültenin eğitim hastanesi olarak da hizmet edeceğini ifade ederek, Erzurum Tıp Fakültesi Sağlık Bilimleri Üniversitesi çatısı altında Türkiye’de kurulan ilk tıp fakültesi (Adana Tıp Fakültesi ile birlikte) olma özelliğini de taşıdığını sözlerine ekledi.

Umarız bir gün ilçemizde de Hinisim.com ekibi olarak yoğun çaba gösterdiğimiz, dört yıllık bir fakülte açılır bizler de dünya gözüyle görürüz.

 

Kaynak : https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/06/20200616-2.pdf
Kaynak : Doğutürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu