Erzurum AK Parti sahada

AK Parti 2023 seçimleri arifesinde saha çalışmalarına devam ediyor. AK Parti Erzurum Milletvekilleri Recep Akdağ, Selami Altınok, İbrahim Aydemir, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Büyükşehir Başkan Vekili Fevzi Polat’ın birlikte yürüttüğü saha çalışmaları kapsamında Köprüköy, Pasinler ve Horasan’da dadaşlarla buluşuldu.


VATANDAŞ MEMNUNİYETİ


AK Parti ilçe Teşkilatları ve Belediye Başkanlarının da katıldığı ilçe bazlı saha çalışmalarında esnaf, eşraf, muhtarlar ve kanaat önderleriyle yüz yüze görüşmeler gerçekleştiren AK Parti Heyeti, 2023 seçim çalışmalarında öncelik oluşturacak beklentiler ve öngörüleri tespit etti, ilçe ekonomilerinde ağırlık teşkil eden sektörlerde memnuniyet ölçümleri yaptı.  


SEKTÖREL NABIZ YOKLAMASI


Tarımın öncelik oluşturduğu, termal, doğa, tarih ve kültür, yayla, botanik alanlarını kapsayan turizm çeşitliliğinin yoğunluk kaydettiği, ticaret sektörünün canlı olduğu Köprüköy, Pasinler ve Horasan’da işyerleri, kıraathanelere konuk edilen AK Parti heyeti, tarla, çayır ve harman alanlarında tarım kesiminin nabzını tuttu.


GENÇLİK VE KADIN KESİMİNİN BEKLENTİLERİ


İlçelerde gerçekleştirilen istişare toplantılarında gençlik, kadın kesimine de ağırlık verilirken, ilçe sakinleri görüşlerini dile getirdi; bölge, Erzurum ve ilçe kaynaklı sosyoekonomik gidişata dair tespitlerini sundu, ilçelerin kalkınması odağında yatırım taleplerini aktardı, yürütülen alt ve üstyapı çalışmaları, istihdama yönelik projeler üzerinde beyin fırtınası estirildi.


MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLER YAKLAŞIMI


Erzurum’un tüm ilçelerinde olduğu gibi Köprüköy, Pasinler ve Horasan’da vatandaşlar milli ve manevi değerler ekseninde hassasiyetlerini kaydederken, mukaddesata sadakatin kırmızıçizgilerini oluşturduğunu belirterek, Cumhur İttifakı karşısında yer alan oluşumların bu noktada verdikleri tavizlere karşı oldukları mesajını verdiler.


SİVİL TOPLUMUN ÖNCELİKLERİ


İlçe ekonomilerine yön veren STK’lar, Oda ve Dernek Başkanları ile Muhtarlarla yapılan görüşmelerde, küresel ölçekte baş gösteren krizlerin yansımaları ele alındı; covid19 salgın döneminin özellikle ticaret sektörüne taşıdığı olumsuzlukların giderilmesi kaydında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ufkunda Cumhur ittifakının ortaya koyduğu kararlı ve dirayetli duruşa ve sağlanan başarıya minnettarlık aktarıldı.


MİLLETVEKİLLERİ BİLGİLENDİRDİ


Toplantılarda vatandaşları dinleyen AK Parti Milletvekilleri Recep Akdağ, Selami Altınok, İbrahim Aydemir, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, her toplantıda sunum yaparak, halkın beklentileri odağında Hükümet ve TBMM ekseninde gerçekleştirilen yasama ve yürütme çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundular. İstişari görüşmelerde kırsal alan başta olarak alt ve üstyapı yatırımları, kentsel ve kırsal dönüşüm konularında Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fevzi Polat da programlı çalışmalar ve yürütülen projeler hakkında sunum gerçekleştirdi.


2023 YOL HARİTASI


Her üç ilçede AK Parti Teşkilat yöneticileri ve AK Parti üyelerinin katıldığı parti içi meşveretlerde, ilçelere ait 2023 ufuklu yol haritası ele alındı, öncelikler konuşuldu, sorunlar ele alınarak, ilgili mercilere bildirimlerde bulunuldu.


KÖPRÜKÖY BULUŞMASI


AK Partinin Milletvekilleri Recep Akdağ, Selami Altınok, İbrahim Aydemir, AK Parti İl Başkanı, Mehmet Emin Öz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fevzi Polat ile Başkanı Rıdvan Aras ve AK Parti İlçe Teşkilat üyelerinin oluşturduğu AK Heyet Köprüköy’de dadaşlarla bir araya geldi. Köprüköy’de halkın verdiği ortak mesaj, ‘2023’de Destan yazacağız. ‘ vurgusuydu.


PASİNLER İSTİŞARESİ


AK Parti Heyetinin programlı saha çalışması kapsamında bir diğer adresi Pasinler’di. Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, AK Parti ilçe Başkanı Gökhan Kanal ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin katıldığı çalışma düzeyinde esnaf ziyaret edildi, kıraathanelerde Pasinlerli dadaşların tespitleri alındı, beklentiler kaydedildi.


‘HORASAN BÜTÜNÜYLE AK BAKIYOR’


Köprüköy ve Pasinler ilçeleri saha çalışmalarını tamamlayan AK Parti Heyeti daha sonra Horasan buluşmasını gerçekleştirdi. AK Parti İlçe Başkanlığında yapılan istişare görüşmeleri devamında heyet Muhtarlar ve STK yöneticileriyle bir araya gelerek, siyasi ve iktisadi konularda görüş alışverişi yaptı, Muhtarların ilçe kırsalındaki yatırımlara değgin görüşleri kayda geçirildi. AK Parti İlçe Başkanı Recep Karataş ve AK Parti Yönetim Kurulu üyelerinin de yer aldığı AK Parti Grubu ilçe merkezindeki iş yerlerine konuk edildi. Horasan ziyareti sonrası bir değerlendirmede bulunan Milletvekili Aydemir sonucu; ‘Horasan bütünüyle AK bakıyor’ vurgusuyla aktardı.


ORTAK MESAJ


Köprüköy, Pasinler ve Horasan ilçesi saha çalışmasında dadaşların verdiği ortak mesaj, ‘Bir dünya lideri olan Cumhurbaşkanımıza, yeni sistem içinde tarihi reformlara imza atan Cumhur ittifakına, Milletvekilleri ve AK Kadrolara minnettarız’  kaydındaydı.


 


 


 


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu