Erzincan buz tuttu – Haberler

ERZİNCAN (İHA) – Erzincan buz tuttu

Gece sıfırın altına düşen hava sıcaklığı nedeniyle araçların camları buz tuttu.

ERZİNCAN – Yüksek kesimlerde Kar yağışının ardından etkili olan soğuk hava nedeniyle Erzincan kent merkezinde sabah saatlerinde araçların camı buz tuttu.

Erzincan’da soğuk hava etkisini artırdı. Gece sıfırın altına düşen hava sıcaklığı nedeniyle araçların camları buz tuttu. Sabah iş ve çocuklarını okula götürmek için yola çıkmaya hazırlanan vatandaşlar buz tutan araçlarının camını kazıdı.

Erzincan’da soğuyan havayla birlikte kış mevsiminin iyice hissedilmeye başladığını belirten vatandaşlardan Ali Köksal, “Kış ayına girdik. Bugün de çok soğuk bir havayla karşılaştık. Araçların camı buz tutmuş. Çocuğu okula götürmek için yola çıkacaktım bu durumu görünce camları kazıyorum.” dedi.

Soğuk havada dışarıda çalışmak mecburiyetinde olan bazı işçiler ise teneke içerisinde ateş yakarak ısınmaya çalıştı. Yanan ateşte ellerini ısıtan işçiler, kışın şartların oldukça zorlaştığını belirtti.

Öte yandan Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmeye göre, Doğu Anadolu genelinde hava parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi görülecek. Sıcaklıkların mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenen bölgede rüzgar güneyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek.

Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere; Erzurum’da 14, Kars’ta 15, Ağrı’da 17, Iğdır’da 3, Erzincan’da 5, Ardahan’da 19, Bayburt‘ta 9, Tunceli‘de 2 derece olarak kaydedildi.

Gün içerisinde beklenen en yüksek sıcaklıklar ise; Erzurum ve Kars’ta 4, Ağrı’da 5, Iğdır’da 7, Erzincan’da 8, Ardahan’da 2, Bayburt’ta 3 ve Tunceli’de 10 derece olması öngörülüyor.

Kayak merkezlerinde kar kalınlıkları da; Palandöken’de 37, Kop’ta 18, Ergan Kayak Merkezinde 14 santimetre olarak ölçüldü.

Erzincan buz tuttu

Erzincan buz tuttu

Erzincan buz tuttu

İhlas Haber Ajansı / Senanur Erdoğan – Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu