Erkam Yıldırım’ın tartışılan Erzurum pozu tepki çekti

Erzurum Güncel- Eski başbakanlardan AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım, geçtiğimiz hafta (13 Ocak) Erzurum Ulu Cami’de yapılan ‘Geleneksel 1001 Hatim Duası’na katıldı. Yıldırım’ın, hatim duasının ardından hayır için bir yemek verdiği ve kentte bazı ziyaretlerde bulunduğu öğrenildi. Bu ziyaretler sırasında bir giyim mağazasında Vali Okay Memiş, İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek ve AKP Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz ile otururken çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı. Erkam Yıldırım’ın mağazada bir koltuğa gömülmüş şekilde karşısında protokol varken elinde tespihle oturduğu anlarda çekilen fotoğrafı sosyal medyada gündem oldu.

 

 

“İL BAŞKANINI ANLADIK DA VALİNİN NE İŞİ VAR?”

 

CHP Erzurum İl Başkanı Suat Dülger, bu fotoğrafa tepki göstererek , “Erkam Yıldırım’ın resmi bir görevi var da biz mi bilmiyoruz? Eski başbakanın oğlu olmaktan öte, hakkında çıkan iddialardan öte ne özelliği var ki şehir protokolü etrafında pervane oluyor. Fotoğraftaki oturuş biçimine, elindeki tespihe bir bakın. Hadi AKP Erzurum İl Başkanını anlıyorum. Milletvekili olmak istiyor, AKP’de siyaset yapanlar güçlerini vatandaştan değil, genel başkanlarından alıyorlar. Binali Yıldırım’da, Genel Başkanlarına yakın bir isim, etrafında pervane olması doğal da, devletin valisi Okay Memiş, niye orada, İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek asker üniformasıyla niye orada?” diye sordu.

 

“DEVLET YÖNETİMİNDE ÇÜRÜME VE YOZLAŞMA TEK FOTOĞRAF KARESİNDE”

 

CHP İl Başkanı Dülger, 20 yıllık AKP iktidarı sonrasında neredeyse bütün şehirlerde valilerin adeta AKP İl Başkanı gibi davrandığını belirterek, “Yazık gerçekten çok yazık. Erkam Yıldırım’ın devletin valisi karşındaki oturma şekline, elindeki tespihe bakıp da üzülmemek elde mi?” dedi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak da fotoğrafı, “Devlet yönetiminde “Çürüme” ve “Yozlaşma” tek bir fotoğraf karesinde” sözleriye yorumladı.

 

SEDAT PEKER’İN İDDİALARIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

 

Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım, Sedat Peker’in Venezuela’dan Türkiye’ye gemilerle uyuşturucu kaçırılmasına ilişkin yaptığı açıklamalardaki iddialarla gündeme gelmişti.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu