”Erdoğan’ın ayakkabısını yalamamız lazım” demişti; özür diledi!

Erzurum Güncel- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için katıldığı bir televizyon programında “Biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım” diyen AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, sözleriyle ilgili özür diledi.

Sosyal medya hesabınd an paylaşımda bulunan Yediyıldız, “Yapmış olduğum açıklamalar esnasında sürçülisan ederek yanlış yorumlanmaya müsait maksadını aşan ifadeler ortaya çıktığını üzülerek ifade eder, milletimizden özür dilerim” ifadelerini kullandı. 

Bu sözler AK Partili operatör doktor bir milletvekiline ait… ”Tayyip ağabeyin ayakkabısını elimizle yalamamız lazım”

‘BELKİ HADDİMİ AŞMIŞIMDIR’

Yediyıldız, önceki gün de Oda TV’ye yaptığı açıklamada “Benim konuştuğum ifadeler, yerel ifadelerdir. Bizim yöremizde insanların rahatlıkla kullandığı ifadelerdir. Bu ifadenin arkasında herhangi birisine hakaret yoktur ve beni bilenler bilir; ben şimdiye kadar menfaatim için ne kimseye yalvarmışımdır, ne de başka türlü şeyler yapmışımdır. Şaşırdım kaldım, o kadar büyük bir saldırıya uğradım ki, feleğim şaştı. Ben belki haddimi aşmışımdır. Ama bu haddi aşma, vatana, millete karşı falan değil” diye konuşmuştu.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu