Ercüment Ovalı’nın Aşı Çalışmalarındaki Sessizliği Devam Ediyor

Tüm dünyada 1 milyonu aşkın kişinin ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili Türkiye’de de birçok çalışma yürütülüyor. Son olarak Sağlık Bakan Fahrettin Koca Tekirdağ Kapaklı’daki Koçak Farma Tesislerinde geliştirilen yerli Kovid-19 aşı çalışmalarını inceleyerek, aşıda insan deneylerine geçildiğini müjdeledi.

Koronavirüs aşı çalışmaları üzerinde çalışmalar yürüten Prof. Ercüment Ovalı da geçtiğimiz Nisan ayında sosyal medya hesabı üzerinden ‘Dornaz Alfa’ adlı ilacın Kovid-19 tedavisi için klinik testlere alınması gerektiğini açıklamıştı. Bu açıklamasının ardından Ovalı, kamuoyunda eleştirilerin hedefi olmuştu.

FAHRETTİN KOCA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Prof. Ercüment Ovalı’nın bu açıklaması Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın tepkisini çekmişti. Tüm gelişmelerin ardından bir süre sosyal medyada gündem olamaya devam eden Ovalı, 15 Haziran’da sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ‘Sevgili dostlar. Sosyal medyayı sadece sizleri bilgilendirmek için kullanıyorum. Bir sonraki gelişmeye kadar tweet’imi bu gece yeniden kapatacağım. Görüşmek üzere. Saygılarımla’ ifadelerini kullanmıştı.

2 MİLYON DOZ AŞI ÜRETTİKLERİNİ DUYURDU

Prof. Ovalı, bu açıklamasının ardından kısa bir süre sonra sessizliğini bozarak, 2 milyon doz aşı ürettiklerini ve testlerin hala devam ettiğini duyurmuştu. Son olarak havyan testleri için Amerika’dan deney hayvanlarının geleceğini ve ancak bir gecikme yaşandığını belirten Ovalı, Ekim ayının sonunda insan üzerindeki çalışmalarına başlanacağını, Şubat ayının sonunda ise aşı çalışmalarını tamamlayacaklarını söylemişti.

Tüm bu açıklamalarının ardından Prof. Ercüment Ovalı’nın sessizliği ise devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın duyurduğu yerli aşı çalışmaları devam ederken Ovalı’nın sunduğu vaatlerin boş olduğu görülüyor.

İLİşKİLİ HABERLER Türkiye'de Koronavirüs Son Durum

Türkiye’de Koronavirüs Son Durum

İskoçya'da Alkol Tüketimine Koronavirüs Yasağı

İskoçya’da Alkol Tüketimine Koronavirüs Yasağı

Yerli Aşı Üretim Aşamasında

Yerli Aşı Üretim Aşamasında

Koronavirüs Test Sayısı Artırılacak

Koronavirüs Test Sayısı Artırılacak

İLİşKİLİ GALERİLER Komşusunun Evli Karısı ile Çocuk Yapan Cengiz Koraltan Koronavirüs Çıktı

Komşusunun Evli Karısı ile Çocuk Yapan Cengiz Koraltan Koronavirüs Çıktı

Macit Sonkan Koronavirüse Yakalandı

Macit Sonkan Koronavirüse Yakalandı

Selçuk Balcı Koronavirüse Yakalandı

Selçuk Balcı Koronavirüse Yakalandı

Trey Songz Koronavirüse Yakalandı

Trey Songz Koronavirüse Yakalandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu