Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan NATO’ya terörle mücadele mesajı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son dakika haberi! 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye-Romanya-Polonya Dışişleri Bakanları Üçlü Toplantısı’nın ardından ortak basın toplantısında konuştu. 

NATO’da hazırlanan yeni stratejik konsept hakkında konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ”Terörün her türü ile mücadele edilmesine yönelik kararlılık yeni stratejik konseptte yer almalıdır” dedi. 

İsveç ve Finlandiya heyetleriyle Ankara’da yapılan görüşmenin ayrıntılarına ilişkin de ”Bizim talebimiz gayet net, teröre destek kesilmeli. Somut adımlar bekliyoruz” diyen Çavuşoğlu, herkesin Türkiye’nin endişelerini anladığını belirtti ve şöyle konuştu:

”Yazılı belge herkesle paylaşıldı. Heyetler bu belgeleri alıp ülkelerine döndüler. Türkiye’yi ikna ederiz gibi bir yaklaşım doğru olmadı. Bize somut adımlar lazım. NATO’nun açık kapı politikasını her zaman destekledik ancak Türkiye’nin iki ülkenin üyeliği ile ilgili koyduğu tavrın sebebi bu ülkelerin terör örgütleriyle ilişkileridir” 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed Al Nahyan ile bir araya geldi.

“İlişkilerimizi tüm boyutlarıyla değerlendirdik” diyen Çavuşoğlu, “Ticaret, tarım ve turizmde ilişkilerimizi ilerleteceğiz” diye konuştu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu