Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Bir insanın karşı karşıya kalabileceği en büyük rahatsızlıkların başında olan diş ağrısı nedir? Diş ağrısına ne iyi gelir? Diş ağrısına doğal çözümler nelerdir?

Günlük hayatta bir insanın karşılaşabileceği en büyük rahatsızlıkların başında diş ağrısı gelmektedir. Her kişi en az bunu bir kere yaşamıştır. Çok rahatsız edici ve şiddetli olabilmektedir. Bundan dolayı da hemen bir müdahaleyi gerektirir. Özellikle de evde uygulanacak olan birtakım yöntemler sayesinde bu söz konusu sorunu çözmek mümkündür.

DİŞ AĞRISI NEDİR?

Diş ağrısı, çiğneme ve konuşma fonksiyonlarını sağlayan dişlerin başta çürük olmak üzere çok farklı nedenlerden dolayı kişiyi rahatsız etmesidir. Bazen bir zonklama ya da sızlama şeklinde kendisini gösterebilir. Altında yatan nedeni bilmek gerekir. Böyle durumlara iyi gelen birçok farklı uygulama vardır.

HANGİ DOĞAL ÇÖZÜMLER DİŞ AĞRISINA İYİ GELİR?

Diş ağrısına ne iyi gelir sorusu sorulduğunda akla ilk gelen yöntem birçok kişinin de yakından bilmiş olduğu gargaradır. Bir bardak suyun içine yeteri kadar tuz katın. Bunun sonrasında ağzınızın içinde bu karışımı gezdirin. Hatta ve hatta bunu sirke ile yapmak da olasılıklar arasındadır. Bu yöntem genellikle çok kısa bir süre içinde ağrının yok olmasını sağlar.

Diş ağrısına karşı en etkili çözüm yolları arasında oksijenli su da bulunur. Tıpkı tuzlu su ile birlikte olduğu gibi gargara yapmak lazım. Fakat bunu tek başına değil, belli miktarda bir su ile kullanmak lazım. Kullanılan suyu kesinlikle yutmamaya dikkat edin.

Çay ağacının yağının diş ağrısına iyi geldiği yönünde araştırmalar bulunmaktadır. Üstelik bunun uygulanması da son derece kolay. İlk olarak pamuk üstüne bundan birkaç damla yağı koymak gerekiyor. Bunun sonrasında ağrının olduğunu dişin üstüne sürmelisiniz. Diğer bir yöntem ile birlikte bir yol olarak ılık suya katılacak olan yağ ile ağzınızın içinde gargara yapabilirsiniz. Görülecek ki çok kısa bir zaman içerisinde diş ağrısından hiçbir şekilde eser kalmayacak.

Diş ağrısına karşılık uygulanabilecek olan bir diğer yol ise farklı ve doğal olan bazı ürünleri kullanarak bunların desteği ile tampon yapmaktır. Limon özü, nane, badem ve vanilya tercih edilebilecek olan opsiyonların içinde dikkat çeker. Gerek tampon gerekse pamukla dişe bunlardan herhangi birisini uygulamak mümkündür.

Salatalık sayesinde diş ağrısını gidermek mümkündür. Bu uygulamaya göre alacağınız salatalığın üstüne bir miktar tuz dökün. Bunun ardından ovun. Hemen sonrasında ise dişin üstüne uygulayın. Bir süre beklemek gerekir. Böylelikle ağrıdan kurtulmuş olursunuz.

Diş ağrısına ne iyi gelir sorusu sorulduğunda ise bir diğer cevapta şudur. Diş ağrısından dolayı acı çeken kişiler için karbonat gargarası da önerilen yollardan birisidir. Diğer örneklerde olduğu gibi suyun içine katın. Hemen karıştırılmasının ardından ağzınızın içini bununla gargara yaparak yıkayın. Etkisini kısa bir süre içinde gösterecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu