Deprem Bölgesinde Son Durum Ne?

Son yılların en kritik seçimi, saat 17.00’de sandıkların kapanmasıyla sona erdi. Tüm Türkiye, büyük bir heyecanla “Türkiye’nin yeni cumhurbaşkanı kim olacak” sorusunun yanıtını arıyor.  Yurdun dört bir yanındaki seçim merkezlerinde oy sayım işlemleri devam ediyor. Bununla birlikte bazı şehirlerimizdeki seçim sonuçları vatandaşlar tarafından daha yakından, daha dikkatli bir şekilde takip ediliyor. Kamuoyunun seçim sonuçlarına dair verileri çok daha dikkatle izlediği yerler arasında 6 Şubat depremleri ile büyük yıkıma uğrayan şehirlerimiz de var. Peki, deprem bölgesi seçim sonuçlarında son durum ne? Depremin etkilediği şehirlerimizde hangi aday cumhurbaşkanlığı yarışını önde götürüyor. Detaylara birlikte bakalım.

14 Mayıs Pazar, saat 22.30 itibarıyla Türkiye genelindeki sandıkların yaklaşık yüzde 70’i açıldı

Bazı şehirlerde Cumhur İttifakı adayı Tayyip Erdoğan yarışı önde götürüyor. Bazı şehirlerde ise Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarışı önde götürdüğü görülüyor. Pek çok şehirde ise seçim mücadelesi başa baş bir şekilde devam ediyor.

6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinde büyük bir yıkım ile karşı karşıya kalan şehirlerimizdeki seçim sonuçları kamuoyu tarafından büyük bir merakla takip ediliyor

Çok sayıda vatandaş, deprem bölgesindeki güncel seçim sonuçları nedir sorusunun yanıtını arıyor.

6 Şubat depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş’ta oyların yüzde 80’i sayılmış durumda

Açılan sandıklara göre Recep Tayyip Erdoğan yüzde 70,99’luk oy oranı ile yarışı önde götürüyor. Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kahramanmaraş’taki oy oranı ise yüzde 23,01.

Depremden en çok etkilenen bölgelerin başında gelen Hatay’da da benzer bir tablo var. Erdoğan, sandıkların yüzde 62’sinin açıldığı şehirde yüzde 51,72’lik oy oranına sahip. Kılıçdaroğlu’nun Hatay’dan aldığı oy oranı ise yüzde 44,11.

Malatya’da sandıkların yüzde 82’si açıldı. Erdoğan burada da yarışı önde götürüyor

deprem bölgesi seçim

Cumhur İttifakı cumhurbaşkanı adayının oy oranı yüzde 69,69. Kılıçdaroğlu ise yüzde 26,87’lik oy oranı ile Erdoğan’ı takip ediyor. Deprem bölgesi seçim sonucu, pek çok şehirde olduğu gibi Erdoğan’ın lehine gelişiyor.

deprem bölgesi seçim

Adana’da sandıkların yüzde 50’den fazlası açıldı. Kılıçdaroğlu 48,83 Erdoğan ise şu ana kadar yüzde 45,61 oy aldı. Benzer şekilde Diyarbakır’da da sandıkların yarısındaki sayım işlemi tamamlandı. Kılıçdaroğlu, yüzde 70,45 oy oranı ile önde. Erdoğan’ın aldığı oy ise yüzde 27,87.

Adıyaman, Osmaniye ve Şanlıurfa’da sandıktan birinci çıkan isim Recep Tayyip Erdoğan oldu

deprem bölgesi seçim

Depremin etkilediği üç şehrimizde de sandıkların büyük bölümü açıldı. Erdoğan bu şehirlerde sırasıyla yüzde 66,99, 62,19 ve 61,52 oy aldı. Öte yandan Elazığ ve Kilis de Erdoğan’ın seçim yarışında önde olduğu şehirlerimizden. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu