DAİB Bölge ihracatçılarını bilgilendirdi

Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde, Doğu Anadolu İhracatçı Birliği (DAİB) organizasyonunda ve Bingöl ve Bitlis Ticaret ve Sanayi Odaları iş birliğiyle, “Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Prefinansman Modeli Tanıtım ve Bilgilendirme Programı” düzenlendi.


Toplantılarda Ticaret Bakanlığının İhracat, Gümrükler, Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik, İç Ticaret Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüklerinden üst düzey yöneticiler ve uzmanlar Ağustos ayında Resmi Gazetede yayınlanan e-İhracat Destekleri hakkında Cumhurbaşkanı Kararları ile yürürlüğe giren Yeni Nesil İhracat Destekleri ile Prefinansman Modeli hakkında bilgi verdi. İhracatçı firmaların desteklere ilişkin soru ve önerileri yanında, ihracata ilişkin tüm sorunlar ayrıca istişare edildi ve katılımcıların soruları yanıtlandı.


Program açılış sunumunu Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya’nın gerçekleştirdiği ve Ticaret Bakanlığı uzmanları tarafından gerçekleştirilen diğer sunumlar ile ihracatçı firmalar yeni destekler, prefinansman modeli ve genelgeler ile düzenlenen yeni uygulamalar hakkında bilgilendirildi.  Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan toplantılar soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu