‘Dağlarda bir tane terörist kalmayacak’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziosmanpaşa’da sivil toplum kuruluşları ile katıldığı toplantıda “Recep Tayyip Erdoğan, ülkedeki demokrasinin tıkalı damarlarını açmıştır” ifadelerini kullandı. Terörle mücadelede kararlılık vurgusu yapan Bakan Soylu, “29 Ekim 2023’te, Cumhuriyet’in 100. yılında dağlarda bir tane terörist kalmayacak” dedi.

Seçim çalışmalarına bölgesinde devam eden AK Parti İstanbul Milletvekili adayı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziosmanpaşa’da sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi. Bakan Soylu’ya Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da eşlik etti. Programda konuşan Bakan Soylu, “Siz, enerjide bağımsızlığı temin edebilecek Mersin Nükleer Santraline adım atmayacaksınız. Siz başbakanlık yapmak istiyorsanız, İstanbul Havalimanı’nı yapmayacaksınız. Bu ülkede başbakanlık yapmak istiyorsanız Marmaray’ı, Avrasya’yı, Osman Gazi’yi ve Kuzey Marmara Otoyolu’nu yapmayacaksınız” dedi.

“Türkiye’nin altında bir güney koridoru kurmak istediler”

Türkiye’nin güneyinde terör devletinin kurulmak istenildiğini belirten Bakan Soylu, “Türkiye’nin altında bir güney koridoru kurmak istediler. Bu koridoru, terör örgütü kendi malı yapmak istiyor. Burada Amerika ve Avrupa ile birlikte terör örgütü kurmak istiyor. Hakkâri’nin sınırından Hatay’ın içerisine, Hatay’ın karşısındaki Afrin’in olduğu yere kadar. Peki, burada ne yapacaksınız? Bir kere bu Türkiye’yi rahatsız eder mi?” şeklinde konuştu.

“40 yıl, Doğu ve Güneydoğu’da yaşayan vatandaşlarımıza zulüm uygulandı”

Terör örgütünün insanlara zulüm uyguladığını söyleyen Bakan Soylu, “40 yıl, Doğu ve Güneydoğu’da yaşayan vatandaşlarımıza zulüm uygulandı. Ya bizdensin ya da kara toprağın Yani bizim minibüslerin arkasında yazan yazı gibi. Ya bizdensin ya da kara toprağın diye baskı uygulandı. Çocukları dokuz yaşında evlerinden alındı. Bugün Hakkari’de 26 tane çocuğun tıp fakültesi kazandığı gün mü? O gün mü iyi? Yoksa 120 bin çocuğa kayak öğretildiği gün mü iyi? O gün mü iyi? Recep Tayyip Erdoğan, ülkedeki demokrasinin tıkalı damarlarını açmıştır. Demokrasi için kapalı olan bütün damarlar Türkiye’de açılmıştır” ifadelerini kullandı.

“Biz terörle mücadeleye devam edeceğiz”

Terörle mücadelede kararlılık vurgusu yapan Bakan Soylu, “Biz terörle mücadeleye devam edeceğiz. Bugün oradaki esnaf hayatına devam edebiliyor mu? Ediyor. Bugün oranın dağlarında terörist yok, 86 tane kaldı. Onunda sözünü burada veriyorum. 29 Ekim 2023’te, Cumhuriyet’in 100. yılında dağlarda bir tane terörist kalmayacak” dedi.

 


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu