Cumhur’da işler karışık! Yeni bir açılım, ortaklığı sonlandırır mı?

Erzurum Güncel- AK Partinin eriyen oylarını yeniden artırabilmek için çareler aradığı biliniyor. Bunlardan birinin de yeni bir açılım yapmak olduğu zaman zaman siyaset kulislerinde dillendiriliyor.

TELE1’de canlı yayına katılan ve HDP Kongresini değerlendiren AKP eski Milletvekilli Emin Şirin olası bir açılım sürecinde Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’nin tavrının ne olacağını dair düşüncelerini paylaştı.

Şirin, AKP iktidarının yeni bir açılım süreci başlatması durumunda MHP’nin çok tepki göstereceğini sanmadığını belirtti.

Emin Şirin’in sözleri akıllara Haziran 2019’da yenilen İstanbul seçimlerini getirdi. O dönem terörist başı Öcalan’ın mektuplarla açıklamalar yapmasına izin verilmişti. Bebek katili seçime günlere kala HDP’ye yönelik son mektubunda tarafsızlık çağrısı yapmıştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

“Terörist başının mektubu HDP’nin vahim sapmasına, Zillet İttifakı’na verdiği rezil desteğine itirazın, tepkinin ve bundan duyduğu rahatsızlığın eseri ve sonucudur. PKK’nın siyaset acentesi HDP’nin terörist başının uyarısına rağmen marazi ve mahsurlu stratejisinde bir değişikliğe gitmeme iradesi ise 23 Haziran üzerinde oynanan ahlaksız oyunu iyice gözler önüne sermiş olacaktır. “ demişti.

 

 

 

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu