Cumhurbaşkanı Erdoğan: Küçük esnafımızın prim ödeme gün sayısını 7 bin 200 güne indiriyoruz – Son Dakika Türkiye Haberleri

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’de Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Resmi rakam; şu anda bu meydan bir rekor kırdı, 135 bin kişi bu alanda. Bay Bay Kemal bak Kayseri ne diyor? Şov ve istismar için deprem bölgesine gidenler onlar sırtını dönse dahi biz depremin tüm izlerini silene kadar bölgede olmayı sürdüreceğiz. 837 bin 500 çadır, 100 bin konteynerin kurulumunu yaptık. İnşa süreci başlayan konut sayısı 141 bin 300, köy evi sayısı 58 bin 630.

”14 MAYIS DEMOKRASİ ŞÖLENİMİZ ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN”

Bizim kumaşımız milletimizin kumaşıdır, bizim hamurumuzu milletimiz karmıştır. Bizim aşkımız milletimizin aşkıdır. 2002’den beri tüm mücadeleleri beraber verdik. 15 Temmuz’da milli iradeyi beraber savunduk. PKK’ya gereken cevabı 14 Mayıs’ta veriyor muyuz? 14 Mayıs demokrasi şölenimiz şimdiden hayırlı olsun. Elini vicdanına koyan herkes hizmet aşkımızı takdir ediyor. Donanmamızın amiral gemisi TCG Anadolu’yu ordumuza teslim ettik. İstanbul’da yüzlerce kişi TCG Anadolu’yu gezdi. Şu anda İzmir’de yüzlerce kişi TCG Anadolu’yu geziyor. Bay Bay Kemal’in Kayseri’de Katarlılara sattılar yalanını attığı fabriklada yeni nesil Fırtına otüslerini ve Altay tankını ürettik. Adamın işi gücü yalan. Bu hafta başında milli muharip uçağımız KAAN’ı hangardan çıkardık. Karadeniz doğalgazını milletimizin evine kadar getirdik. Faturalar gelmiştir bu ay doğalgaz ücretsiz. Kayserili kardeşimi 1 sene boyunca da 25 metreküp doğalgazı ücretsiz kullanacak. Etrafımızda doğalgaz ve petrol fışkırırken yıllarca bundan mahrum kaldık. Yüz milyarlarca doları yabancılara ödedik. Bu para milletimizin cebinde kalacak. Aile ve Gençlik Bankası kuracağız. Sapkın akımlar karşısında aile kurumunu güçlendireceğiz.

KÜÇÜK ESNAFIN PRİM GÜNÜ DÜŞÜYOR

Cudi Gabar’dan da müjdeli haber aldık. Günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip petrol rezervi bulduk. Kuyumuza bölücü örgütün alçakça katlettiği şehit öğretmenimiz Aybüke Yalçın’ın ismini verdik. Gabar’daki petrolümüz de Kayseri’nin dillere destan üzüm pekmezi kıvamında. İşte bu kalitedir. Çok temiz ülkemizin günlük ihtiyacının 10’da 1’ini karşılayacak. Buradan bakkal pazarcı gibi küçük esnaflarımıza müjde vermek istiyorum. Küçük esnafımızın prim ödeme gün sayısını SGK’lılarla eşitleyerek 7 bin 200 güne indiriyoruz. Bu çalışmadan 1 milyon küçük esnaf faydalanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Küçük esnafımızın prim ödeme gün sayısını 7 bin 200 güne indiriyoruz - 1

”AĞZI SÜT KOKAN TORUNUNU SİGORTALI YAPIYOR”

Ağzı süt kokan torununu SGK’lı yapan birisi utanmadan millete hak hukuk adalet dersi veriyor. Ağzı süt kokan torununu sigortalı yapıyor Bay Bay Kemal.

”LGBT, CUMHUR İTTİFAKI’NIN SEMTİNE UĞRAYAMAZ”

CHP, İYİ Parti, HDP LGBT’cidir. LGBT, AK Parti’nin MHP’nin Cumhur İttifakı’nın semtine uğrayamaz. Çünkü biz ailenin kutsiyetine inanıyoruz. Aile bizde kutsaldır. Güçlü bir aile olmazsa çürük bir milletle karşı karşıya kalırsınız. Selo’ya özgürlük diyor. Kim bu Selo? Diyarbakır’da 51 kardeşimin ölümüne neden olan ahlaksız. Benim milletim 14 Mayıs’ta size yol vermeyecek. AK Parti iş başında olduğu sürece siz Selo’yu meloyu çıkaramazsınız.

”AMERİKA’DAKİ HAMBURGERCİDE YENEN BÜYÜK LOKMALAR VAR”

Amerika’daki hamburgercide yenen büyük lokmalar var. O lokmalar kimlerle paylaşıldı? Şu Avrupa Almanya’sı İngiltere’si Fransa’sı bu kardeşimize niçin saldırıyor? Türkiye’deki beklediklerini bulamadıkları için. Meral Hanım niye susuyor? LGBT ile ilgili ne söyledin? Bay Bay Kemal ’17-25 Aralık girişimindeki her şey montajdı.’ diyor. 17-25 Aralık FETÖ kumpasına neden ortak oldun? Madem yalan olduğunu biliyordur niçin aylarca Meclis kürsüsünde o yalanlar üzerinde tepindin? Seni bu yalan ve iftira furyasına öncülük etmeye kim zorladı? Hangi örgüt bulaştırdı. 15 Temmuz destanına ‘Kontrollü darbe.’ diyerek lekelemeni kimler istedi? Bay bay Kemal’in bu sorulara cevap verme vakti gelmiştir.”


…’yi sosyal medyadan takip edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu