Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştu: Kızılay çadır satması beni de ciddi manada üzmüştür – Son Dakika Türkiye Haberleri

DEPREMDE KIZILAY’IN ÇADIR SATMASI

Bu konu beni de ciddi manada üzmüştür. Kızılay böyle bir işe giremez, süratle bu işi düzeltmesi gerekir. Biz Kızılay’ı çadır üretiminde daha aktif hale gelmesi için sürekli teşvik ettik.

6 Şubat olayında Türkiye olmayıp başka ülke olsa başlarına neler gelecekti. Şu an enkaz çalışmalarına varıncaya kadar bitirdik. Köy konutlarını teslim etmeye başladık. Kalıcı konutları yapıyoruz. Teslim törenleri başladığında vatandaşlarımızı rahatlatacağız.

YARGI BAĞIMSIZLIĞI TARIŞMASI

Hukuk siyasallaştı diyenlere katımam mümkün değil. Diyarbakır anneleri hüngür hüngür ağlıyor. Hani hak, hani hukuk, hani adalet?

“LGBT, AİLE KURUMUNA SOKULMUŞ BİR ZEHİRDİR”

Bunları ayrıştırıcı kavramıyla izah edersek, yanlış yaparız. Değer yargılarımız içinde aile kurumu çok kıymetlidir. Aileniz güçlü değilse, o ülkede milletin yıkımı çabuk olur. Bizim yaklaşımımız orada.

LGBT, aile kurumuna sokulmuş bir zehirdir. Halkın yüzde 90’ı Müslüman olan bir ülke olarak kabullenmemiz mümkün değildir. Aileyi kutsayan anayasa değişikliğini verdik. Şimdi bu konuyla alakalı bizim değer yargılarımız içinde LGBT’ye biz asla olumlu bakamayız. Dinimizin gereği bu olduğu için olaya buradan bakıyoruz, buna eyvallah edemeyiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştu: Kızılay çadır satması beni de ciddi manada üzmüştür - 4

HÜDA PAR’IN İTTİFAKA DESTEĞİ

HÜDA PAR’ın geçmişteki terör örgütüyle hiçbir bağı yok. Öyle olsan biz onlarla aynı yolda yürümeyiz. Bu HDP’nin kendini aklamak için başvurduğu bir yöntem. Bu seçimler onlar kendi logolarıyla giriyorlar. Amaçları seslerini Meclis’te duyurmak. HÜDA-Par’a yapılan terör örgütü yakıştırmasını kabul etmiyoruz.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ

Koalisyonların Türkiye’ye bedeli çok ağır oldu. Biz şu 21 yıl içinde hükümet kurma sorunu yaşamadık. ürekli hizmet ve yatırımla yürüdük.

KİRA FİYATLARINDAKİ ARTIŞ

Öğrenciler için en önemli noktamız yurtlarımız. Öğrenciler için yurt sıkıntımız yok. Türkiye genelinde 850 bin kişi kpasiteli yurtlarımız var. Ama bunları yargı yoluyla analarından doğduklarına pişman edeceğiz.

GENÇLER NASIL İKNA EDİLECEK?

Gençlere yönelik ne yaptıysak, biz yaptık. Üniversitedeki harçları kim kaldırdı. Biz kaldırdık. Biz geldiğimizde bursalar 45 liraydı. Şimdi pnları yükselttik. Gençler için her türlü teşviği, yurt içi yurt dışı yapacak olan bizleriz. Şimdi uzaya biz genç gönderdik. Bununla dalga geçmeye başladılar. Kısa zamanda bu gençlerin uzaydan sesini alacağız. Tamam da siz de bir şeyin yapın ya? Millet İttifakı bu gençlere ne verdi?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu