Cumhurbaşkanı Erdoğan: Birilerinin Neil Armstrong’u varsa bizim de Ahmet’imiz, Ayşe’miz var – Son Dakika Türkiye Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde ”Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması ve Ödül Töreni”nde konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Milletin evine hoşgeldiniz. Külliyelerin temelinde halka hizmet anlayışı vardır. Dün Pakistan Başbakanı buradaydı kendine gezmende fayda var dedim. Bugün Millet Kütüphanesi’ni gezdiler. Dünyada Millet Kütüphanesi’nin eşi benzeri neredeyse yok. Önemli olan birileri ne yapıyor değil birilerinin yaptığını geçebiliyor muyuz? Bu proje için birçok mimar arkadaşıma dünyayı dolaşacaksınız oralardan beğendiğinizi alacaksınız ondan sonra projelendirip küllliyemize milletimizin evini yapacağız dedim.

”BATI’NIN AHLAKSIZLIĞINI DEĞİL İLMİNİ ALACAKSIN”

Batı’nın ahlaksızlığını değil ilmini alacaksın ona da kendi mührünü vuracaksın. İstanbul’da da Rami Kışlamızı aynen burası gibi bir kongre merkezinin dışında orayı da kütüphaneye çeviriyoruz. Orası bu bu yıl sonu veya önümüzdeki yılbaşı bitecek.

”BİZİM DE AHMET’İMİZ AYŞE’MİZ VAR”

İnşallah içinizden birileri, bir veya ikisi uzaya gidecek mi? Gidecek. Birilerinin Neil Armstrong’u varsa bizim de Ahmet’imiz Ayşe’miz Fatma’mız var.”


…’yi sosyal medyadan takip edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu