Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, Erzurum’a yapacağını açıkladı

Erzurum Güncel- Oğuzhan Uğur’un sunduğu ‘Mevzular Açık Mikrofon’ programının 15’inci bölüm yayınlandı.

 

4 saat 11 dakika süren programda katılımcıların sorularını cevaplandıran Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ekonomiyle ilgili konuşmasında Erzurum’a hayvancılıkla ilgili ürünleri geliştiren ve büyüten bir sanayi kuracağını vadetti.

 

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu.

 

 

“Türkiye bu bölgenin en güçlü ve dominant ülkesi olmak zorundadır. Bakın bizim bir hayalimiz var Allah nasip ederse göreceksiniz. Bütün Akdeniz havzasının en güçlü ve en dinamik ülkesi haline getireceğiz Türkiye’yi. Samandağ’dan başlayıp Mersin’e kadar olan havzayı katma değeri yüksek  ürün üreten bir bölge haline getireceğiz. Olağanüstü bir bölge olacak. Erzurum’a ayrı bir şey yapacağız. Hayvan ve hayvancılıkla ilgili ürünleri geliştiren ve büyüten bir sanayi orada inşa edeceğiz.

 

Bakın size bir şey ifade edeyim. Ortadoğu ve Kafkasların yıllık et ihtiyacı 25 milyar dolar. 500 milyon dolar bile alamıyoruz. Erzurum’un yaylaları niye böyle oldu, neden böyle oldu? Bütün bunların hepsini, ekonomiyi gizliyoruz hep ekonomide olan şeyleri başka yerlere taşıyoruz. Bakın Türkiye fakirleşmeye başladı.” Haber: Erdem ARDAHAN  / www.erzurumajans.com

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu