‘Cumhur ittifakı Milletimizin gönül adresidir’

AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Cumhur İttifakı; Yüce milletimizin ali menfaatleri, devletimizin dirliği, Güçlü ve Büyük Türkiye ideali odağında bir yürek birliğidir. Cumhur ittifakı milletin sesi, gönül adresidir. Milli ve manevi değerlerimizin hamisi, Lider Ülke Türkiye’nin banisidir’ dedi.


AYDEMİR’İN BASIN TOPLANTISI


Milletvekili Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçildiği 24 Haziran 2018 seçimlerinin yıl dönümü olduğunu anımsattı. Aradan geçen sürede hükümetin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde dış politika ve terörle mücadelede çok başarılı çalışmalar gerçekleştirdiği, tarihi adımlar attığına anlatan Milletvekili Aydemir, sahada vatandaşlarla gerçekleştirdiği görüşmelerden yola çıkarak, gelecek yılki seçimlerde AK Parti’nin yeniden iktidara geleceğine yönelik inancının tam olduğunu söyledi.


‘SAYIN AKŞENER BUNA NE DİYECEK?’


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın, eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile görüşmesine ilişkin, “Milliyetçilik havarisi kesilen Meral Akşener buna ne söyleyecek? Ortağınız, Millet İttifakı’nın en büyük parçası gidiyor HDP’ye özür beyanında bulunuyor. Onun özrü, sizin de özrünüz anlamına gelir mi gelmez mi?” dedi.


‘CHP’Lİ SALICI’NIN HDP’Lİ AHMET TÜRK’Ü ZİYARETİ’


Milletvekili Aydemir, bir basın mensubunun CHP’li Salıcı’nın Ahmet Türk’ü ziyaret ettiğini belirterek, değerlendirmesini istemesi üzerine, şöyle konuştu: “CHP, HDP’den gitti özür diledi. Faik Öztrak ‘Polise atılan tokat kabul edilemez.’ dedi ya, Ahmet Türk’ten yediği zılgıtın ardından Salıcı’yı gönderip, özür ve nedamet beyanında bulunup bu işten geri adım attıklarını söyledi. CHP, HDP’ye, ‘Bizi bağışlayın, özür diliyoruz, bizi bırakmayın.’ diyor. Ne adına yapıyorlar? Tokat yiyen polis, bu millet adına görev yapıyor. HDP’nin sahiplendiği PKK’lı imansızlar binlerce insanımızın kanında parmağı olanlar değil mi? Buna rağmen Oğuz Kaan Salıcı gidip bu nedamet ifadesinde niye bulunur? Durum buysa milliyetçilik havarisi kesilen Meral Akşener buna ne söyleyecek? Ortağınız, Millet İttifakı’nın en büyük parçası gidiyor HDP’ye özür beyanında bulunuyor. Onun özrü, sizin de özrünüz anlamına gelir mi gelmez mi? Buna ne diyorsunuz? Biz bu yaklaşımı, şehitlerimiz adına telin ediyoruz.”


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu