Çomaklı ATAUNİ vizyonunu paylaştı

Türkiye’deki 131 devlet üniversitesi arasında Araştırma Üniversitesi unvanı alan 20 üniversiteden biri olan Atatürk Üniversitesinin, bu önemli başarısını kutlamak amacıyla CHP Erzurum İl Başkanı Suat Dülger ile yönetimi Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı ziyaret etti.


Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Atatürk Üniversitesi adına tebrikleri kabul eden Rektör Çomaklı, elde edilen bu başarının şehre değer katacağını belirterek bölge üniversitelerine de örnek olacağını söyledi.


Atatürk Üniversitesinin 65 yıllık tecrübesiyle daima daha yükseğe çıkmak için çabaladığını belirten Rektör Çomaklı, nitelikli akademik personeli ve donanımlı altyapısıyla üniversitenin tüm birimlerinin eğitim ve topluma hizmet misyonunu layıkıyla yerine getirmek için çalıştığını ifade etti.


Bölgenin en köklü eğitim kurumu olan Atatürk Üniversitesinin, Araştırma Üniversitesi unvanını almasıyla daha çok güçlendiğini belirten İl Başkanı Suat Dülger ise herhangi bir konuda yardım istenildiğinde asla geri çevirmeyerek halkın desteğine koşan Atatürk Üniversitesinin bu başarıyı sonuna kadar hak ettiğini dile getirdi.


Ziyaret, iyi niyet temennileriyle sona erdi.


Kaynak:ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu