Çok Severek Okuyacağınız En Popüler Mangalar

Anime ve mangalar, Japon kültürünün en önemli öğeleri arasında yer alır. Ancak anime uyarlamaları her zaman hikayenin tamamını anlatmaz, bu nedenle hayranlar mangaları okumayı tercih ediyor. Mangalar, herkes kolayca erişebildiği için son zamanlarda dünya çapında çok daha popüler hale geldi. En popüler mangalar, Japonya’da yayınlandıktan hemen sonra birçok dile çevrilerek çeşitli ülke ve bölgelerde satılıyor. Ek olarak, e-kitaplar ve çevrim içi manga hizmetleri gibi dijital teknolojiler dünya çapında yayılıyor. Peki kesinlikle okunması gereken mangalar hangileridir? İşte en güzel manga önerileri.

Ayrıca bu içeriğe bakmak isteyebilirsiniz: “Bir Oturuşta İzleyip Bitireceğiniz 37 Sürükleyici Anime Dizisi”

1. Berserk

Berserk

Şimdiye kadarki en başarılı seinen manga serilerinden biri olan Berserk, Orta Çağ’dan kalma Avrupa’dan ilham alan karanlık bir fantezi dünyasında geçiyor. Hikaye, öksüz paralı asker Guts’ın hayatını ve Şahin Takımı adlı paralı asker grubunun lideri Griffith ile ilişkisi etrafında dönüyor.

Ayrıca bu içeriğe bakmak isteyebilirsiniz: “Anime İzlemeyi Seven Herkesin Favorisi Olan 10 Müthiş Karakter”

2. Attack on Titan

Manga önerileri

En iyi manga önerileri arasında yer alan Attack on Titan, insanların titanlar olarak adlandırdıkları insan yiyen devlerden koruyan üç devasa duvarla çevrili şehirlerde yaşamaya zorlandığı bir dünyada geçiyor.

3. One-Punch Man

Manga önerileri

En güzel mangalar arasında yer alan One-Punch Man, ONE adlı sanatçı tarafından yaratılan bir Japon süper kahraman serisidir. Manga, tek bir yumrukla herhangi bir rakibi yenebilen, ancak ezici gücü nedeniyle meydan okuma eksikliğinden sıkıldıktan sonra değerli bir rakip bulmaya çalışan bir süper kahraman olan Saitama’nın hikayesini anlatıyor.

4. Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul

En popüler manga önerileri arasında bulunan Tokyo Ghoul, 2011’den 2014’e kadar Weekly Young Jump’ta yayınlanan ve ardından 2018’e kadar Tokyo Ghoul:re adlı devam kitabıyla devam eden popüler bir karanlık fantezi mangasıdır. Hikaye, insan toplumu içinde Ghoul denilen yaratıkların yaşadığı Tokyo’da geçiyor. Normal bir insana benziyorlar ama yiyecek olarak insan eti yiyorlar. Anime uyarlaması da tüm dünyadaki hayranlar tarafından seviliyor.

5. Slam Dunk

Slam Dunk

Basketbol temalı bir manga olan Slam Dunk, Japonya’daki en popüler spor mangalarından biridir. 1990’larda Weekly Shonen Jump’ın altın çağında efsane olarak görülüyor. Manga, basketbol oynamamış suçlu liseli Hanamichi Sakuragi’nin okul kulübünde rakibi Kaede Rukawa ve Takenori Akagi gibi eşsiz takım üyeleriyle spora başlamasını konu alıyor.

6. Naruto

Naruto

En iyi manga önerileri arasında bulunan Naruto, Masashi Kishimoto tarafından yazılan bir manga serisidir. Diğer insanlar tarafından kabul görmek isteyen genç ninja Naruto Uzumaki’nin maceralarını anlatır. Naruto ilk olarak Japonya’da Shueisha tarafından Shonen Jump dergisinin 1999 yılında çıkardığı 43. basımında yayınlanmıştır. Manganın ilk otuz altı cildi Japonya’da 71 milyonun üzerinde bir satış rakamına ulaşmıştır. Naruto mangası 2015 itibarı ile dünya çapında 220 milyonun üzerinde kopya satmıştır.

7. Fullmetal Alchemist

Manga önerileri

Manga, simya yoluyla annelerini yaşama döndürmeye çalışırken başarısızlığa uğrayan ve kendi bedenleri parçalanan Edward ve Alphonse Elric adlı iki kardeşin, bedenlerini geri getirmek amacıyla felsefe taşını arayışlarını konu alıyor.

8. Dragon Ball

Manga önerileri

Dragon Ball, piyasaya sürülmesinden bu yana 40’tan fazla ülkede satılan manga ve 80’den fazla ülkede yayınlanan anime ile tüm zamanların en başarılı manga ve anime serilerinden biri haline geldi. Manganın toplanan 42 adet tankōbon cildi Japonya’da 160 milyondan fazla sattı ve dünya çapında 250-300 milyondan fazla sattığı tahmin edilmekte ve bu da seriyi tarihin en çok satan manga serilerinden biri haline getirmektedir. Manganın konusu ise şöyle:

12 yaşındaki Son Goku, dedesini kaybetmiş ve ondan yadigar kalan 4 yıldızlı topu ile tek başına yaşamaktadır. Dileğini gerçekleştirmek isteyen birçok kişi bu 7 ejder topunun peşindedir. Bulma adlı kız da bu topları aramaya kalkışır ve yolculuğuna devam ederken Son Goku ile tanışır. Kendisine dünyanın en yakışıklı erkek arkadaşını dilemek amacında olan Bulma, toplardan birine sahip olan Goku’yu kendisi ile topların geri kalanını bulmak için yola çıkmaya ikna eder. Böylelikle macera başlar.

9. Death Note

Manga önerileri

Death Note, Japonya’da Tsugumi Ooba tarafından yazılıp Takeshi Obata tarafından resimlenen bir mangadır. 17 yaşındaki lise öğrencisi Light Yagami’nin, bir şinigaminin düşürdüğü doğaüstü bir defteri (Ölüm Defteri) bulup kendini nasıl “Yeni Dünyanın Tanrısı” yaptığını anlatır. Ölüm Defteri, Light’ın adını ve yüzünü bildiği kişileri öldürmesine olanak tanır.

10. One Piece

Manga önerileri

En iyi manga önerileri arasında yer alan One Piece, Eiiçiro Oda tarafından yazılan bir manga serisidir. Seri, Ağustos 1997 tarihinden bu yana Shueisha’nın Weekly Shonen Jump dergisinde yayınlanmaktadır. One Piece, şeytan meyvesi yiyerek doğaüstü güçler kazanmış, Monkey D. Luffy isimli 17 yaşındaki bir gencin ve zaman içinde toplayıp mürettebatına kattığı korsanlardan oluşan Hasır Şapka Korsanları’nın maceralarını izlemektedir. Hasır Şapka Korsanları’nın kaptanı olarak Luffy, Korsanların bir sonraki Kralı olmak ve dünyanın “One Piece” olarak bilinen nihai hazinesini aramak için Grand Line’ı keşfetmektedir.

11. Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Manga önerileri

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, Koyoharu Gotōge tarafından yazılan bir manga serisidir. Manga, ailesi katledildikten ve küçük kız kardeşi Nezuko’nun bir iblis haline gelmesinden sonra iblis avcısı olmak isteyen Tanjiro Kamado’nun hikayesini anlatıyor.

12. Bleach

Bleach

Bleach, Tite Kubo tarafından yazılan bir manga serisidir. Manga, 15 yaşındaki hayaletleri görme yeteneği olan lise öğrencisi Ichigo Kurosaki’nin hayatını anlatıyor. Rukia Kuchiki isimli bir Shinigami (Ölüm Meleği) bir gün bir Hollow’u (Kötü Ruh) takip ederken Ichigo ile karşılaşır. Kötü Ruh ile savaşırken yaralanmasından dolayı güçlerini Ichigo’ya aktarmak zorunda kalır. Böylece Ichigo ve Rukia’nın maceraları başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu