Çocuğunda kariyerinde kralını yaptım!

Erzurum Güncel- Short Track TOHM ve Milli Takım Antrenörü Duygu Kan Belir’den ilginç paylaşım: “Yaptık kardeşim! çocuğun da en kralını, kariyerin de en kralını yaptık kardeşim.”

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Short Track Milli Takım antrenörü TOHM Antrenörü Duygu Kan Belir hayatına iki kişi olarak devam ediyor. Meslektaşı Adem Belir ile evli olan ve 10 ay gönce Alisa Alara’yı dünyaya getiren Duygu Kan Belir, bebeğini bir an olsun yanından ayıramıyor. Antrenmana, müsabakalara ve yurt dışı organizasyonlara çocuk kucağında katılan Kadın Antrenör, tüm zorluklara rağmen fedakarlık yapıyor ve mesleğini severek devam ettiriyor.

Zaman zaman çocuğunu kucağında, zaman zaman da sırtında taşıyan Duygu Kan Belir, sosyal medyadan  ilginç paylaşım yaparak “Yaptık kardeşim! çocuğun da en kralını, kariyerin de en kralını yaptık kardeşim.” İfadelerine yer verdi.

Kariyerimden de çocuğumdan da vazgeçemem!

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Short Track Milli Takım antrenörü TOHM Antrenörü Duygu Kan Belir, “Alisa Alara 10 aylık oldu. Hayatımızın bir parçası. Ben adeta bir bünyede iki can taşıyorum. Çocuğum anne sütü ile beslendiği için bir an olsun onu yalnız bırakamıyorum. Eşim Adem’in annesi de benim de annem hayatta değil. Bu nedenle de çocuğumuzu bir yerlere bırakamıyoruz. Anne sütü ile de beslendiği için yurt dışına çıktığımda bile yanımda götürmek zorundayım. Bazen kucağımda, bazen sırtımda taşımak zorunda kalıyorum. Şu an zorlu bir süreçteyiz ama çocuğumdan da kariyerimden de vaz geçemem” dedi.

Hem biz alıştık  hem de short track camiası alıştı

Genç antrenör, anne olmanın kutsal bir duygu olduğunun altını çizerek, “Evet şu an çocuğumuzu büyütürken, bir yandan da mesleğimizi icra ediyoruz.  Çocuk kucağımda her yere gitmek zor ama. Bu zorluklara katlanıp üstesinden gelmeye çalışıyorum. Hem Alisa Alara’nın ailesi olarak biz hem de short track camiası bu duruma alıştık artık. Bizim bu durumumuz artık short track salonlarında normal ve günlük sıradan bir durum olarak görülüyor” dedi.

Short track ailesinin maskotu

10 aylık Alisa Alara, sadece Adem-Duygu Kan Belir çiftinin değil, tüm short track ailesinin adeta maskotu durumunda. Minik bebek, geçtiğimiz günlerde anne kucağında gittiği Bulgaristan’da Danubia Serisinde  Milli sürat patencilerin madalyalarına tanıklık etti. Minik Alisa Alara, 7 sporumuzun madalya sevinçlerine ortak oldu.

 

Nurullah Pala/ Pusula

Kaynak: GazeteGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu