Çekya’da Yeniden Karantina İlan Edildi

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından alınan kararla ilgili Sağlık Bakanı Roman Prymula, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında tüm ülkede dışarı çıkma ve sosyal teması sınırlayıcı sert tedbirlerin hayata geçirileceği bildirildi.

Yarından itibaren geçilecek olan karantina uygulaması kapsamında market, eczane ve temizlik malzemesi satan iş yerleri dışında tüm işletmeler kapatılacak.

İlk etapta 3 Kasım’a kadar geçerli olacak karantina sürecinde, aile bireyleri dışındaki kişilerle sosyal temasın tamamen sonlandırılması planlanırken, iş, alışveriş ve doktor ziyaretleri gibi zaruri ihtiyaçlara müsaade edilecek.

Açık alanlarda maske kullanımı zorunlu hale getirilirken, vatandaşların doğa yürüyüşü gibi etkinlikler yapmalarına izin verileceği fakat en fazla iki kişinin beraber hareket edebileceği belirtildi.

Yaklaşık 10 milyonluk nüfusu bulunan Çekya’da son 24 saat içerisinde 11 bin 984 vaka sayısı görüldü. Bu sayı salgın sürecinde görülen en yüksek günlük vaka sayısı olarak belirtildi. Ülkede toplamda 113 bin 219 vaka tespit edildi, salgın sebebiyle yaşamını yitiren kişilerin sayısına 106 kişi daha eklenerek 1619’a yükseldi.

Çekya’nın başkenti Prag’da 1 Temmuz’da vakaların azalmasıyla birlikte koronavirüse veda partisi yapılmıştı.

POLONYA, AVUSTURYA VE SLOVAKYA’DA HIZLI ARTIŞ SÜRÜYOR

Polonya Sağlık Bakanlığının tarafından açıklanan son verilere göre, ülkede son 24 saat içerisinde 10 bin 40 yeni vaka görüldü. Bu sayının ülke genelinde virüsün görüldüğü Mart ayından bu yana en yüksek günlük vaka olduğu belirtildi.

Toplamda 202 bin 579 vakanın tespit edildiği Polonya’da virüs kaynaklı yaşamını yitiren kişi sayısı 130 artarak 3 bin 851’e yükseldi.

Avusturya makamlarından paylaşılan son bilgilere göre, son bir günde 1958 ile en yüksek günlük vakanın tespit edildiği ülkede, toplamda virüs bulaşan kişi sayısı ise 69 bin 409’a, ölü sayısı 11 artarak 925’e yükseldi.

Son 24 saat içerisinde 2 bin 202 ile en yüksek günlük vaka sayısının görüldüğü Slovakya’da, toplam vaka sayısı 33 bin 602’ye yükselirken 98 kişi koronavirüs nedeniyle öldü.

MACARİSTAN ADALET BAKANI’NA KOVİD-19 TEŞHİSİ

Macaristan Adalet Bakanı Judit Varga’ya yapılan koronavirüs testi sonucunun pozitif çıktığı duyuruldu.

Macaristan’da son 24 saat içerisinde 1423 yeni vaka saptandı. Ülkedeki toplam vaka sayısı 50 bin 180’e, yaşamını yitirenlerin sayısı ise 48 artarak 1259’a çıktı.

İLİşKİLİ HABERLER Koronavirüs Testi Pozitif Olan Şahıs Dayısının HES Koduyla Yolculuk Yaparken Yakalandı

Koronavirüs Testi Pozitif Olan Şahıs Dayısının HES Koduyla Yolculuk Yaparken Yakalandı

Koronavirüs İnsanı İşte Böyle Hasta Ediyor

Koronavirüs İnsanı İşte Böyle Hasta Ediyor

Fransa Koronavirüs İle Başa Çıkamıyor

Fransa Koronavirüs İle Başa Çıkamıyor

Can Ataklı Koronavirüse Yakalandı

Can Ataklı Koronavirüse Yakalandı

İLİşKİLİ GALERİLER Türkiye'de Koronavirüs Son Durum

Türkiye’de Koronavirüs Son Durum

Tuğba Özerk: Koronavirüs Değilim

Tuğba Özerk: Koronavirüs Değilim

Bella Hadid Çekim Öncesi Koronavirüs Testi Yaptırdı

Bella Hadid Çekim Öncesi Koronavirüs Testi Yaptırdı

Altay Koronavirüs Oldu!

Altay Koronavirüs Oldu!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu