Canan Uçar; Siyaset Dokunmaktır

Erzurum Güncel- KADAMA Kadın Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Eczacı Canan Uçar, İYİ Parti Erzurum Milletvekili Aday Adayı başvurusunu tamamladı.

2019 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Erzurum Palandöken Belediye Başkan Adayı olan Uçar, aldığı oy oranları ile dikkatleri üzerine çekmişti. Daha sonra kurduğu KADAMA Kadın Kooperatifi ile binlerce kadının hayatına dokunan Uçar, İYİ Parti’nin meclisteki temsilcisi olmak için adımını attı.

Uçar, İYİ Parti Erzurum Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. Başvurusunu Yİ Parti Genel Merkezi’ne sunan Uçar, Erzurum İl Başkanlığı binasında partililerle bir araya geldi.

Birlikte siyaset yürüttüğü partililere teşekkür eden Uçar, “Beş yıl önce Erzurum İYİ Parti kurucularından biri olarak çıkmış olduğum bu yolda İYİ Parti’nin, Erzurum İYİ Parti İl Başkanlığı’nı ve benim gelmiş olduğumuz noktayı çok önemsiyorum. Yol arkadaşlarım, sevgili dostlarım, sizler sayesinde. Sizlerle aile olduk. Burada olan her ablama, ağabeyime, kardeşime bunu rahatlıkla söylemek istiyorum. Daha iyi bir Erzurum için hepinizin canla başla çalıştığından, çalışacağından eminim. Sizlerle gurur duyuyorum, iyi ki varsınız. Sizlerin emekleriyle bizler bugün bir yere talip oluyoruz. Aday adaylığımız sizlerin emekleriyle olmuştur. Bu hakkı da burada teslim etmek istiyorum. İYİ Parti Erzurum 28. Dönem milletvekilliği aday adaylığını açıklıyorum. Rabbim yolumuzu açık etsin. Sizlerle Allah bana bu yolu yürümeyi nasip etsin” dedi.

Siyaset çok daha fazlasıdır

Erzurum’un sorunlarını meclise taşımak için çalışacağını belirten Uçar, “Bundan 2500 yıl önce düşünürler, siyasetle uğraşmaya ‘yurttaşı zararsız değil olsa olsa yararsız sayarız’ demişler. Biz de vatandaşa siyaseti anlatmaya, demokrasi içinde siyaset yapmanın sadece oy vermekle sınırlı olmadığını, siyaset yapmak gerektiğini, çeşitli yollarının olduğunu, seçmene anlatmaya çalışan bir konumda olmak istedik. Zira insan sosyal bir varlıktır. İnsanın olduğu her yerde siyaset vardır.  Siyaset yüksek sesle geçinemiyoruz diyebilmektir. Bugün siyaset aşı nerede diye sorabilmek, eğitim standartları talep edebilmektir. Kandırılıp kandırılmadığına bakmak, herkes için eşit ve liyakatli hizmet beklemektir. Dertle dertlenmek, bir kadının çığlığını duymaktır. Dokunmaktır siyaset. Suyunun bitecek olmasında, tabağının üretildiği seramik fabrikasının kapanmasında, pirincin ithal edilmesi, şekerin GDO’lu olmasıdır siyaset.  Siyaset sadece iktidarın parmak sallayarak, koltuklardan, mevkilerden, takım elbiseler içinde yaptığı bir şey değildir, çok daha fazlasıdır. Siyasetin çerçevesi içerisinde, Erzurum’un meşru problemlerini, Erzurum’un meşru sorunlarını, yüce meclise götürebilmektir” diye konuştu.

 Manolya Bulut-Pusula

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu