Buzağı Destek Ödemeleri Sosyal Mesafeyi Unutturdu

Bugün itibariyle vatandaşın hesaplarına yatırılan buzağı destek ödemeleri ilçemizde banka önlerinde kuyruk oluşmasına sebep oldu.

Haber İhbar hattımıza gelen bilgilere göre; İlçemizde bulunan Ziraat Bankası atm si önündeki görüntüde, vatandaşlarımız covid19 korona virüsü nedeniyle zaruri ve zorunlu hale gelen sosyal mesafeyi unutarak, hesaplarına yatırılan buzağı destek ödemelerini almak için kuyruk oluşturdular.

Korona virüsü salgınının, en çok kalabalık ortamlarda ve temas yoluyla daha hızlı yayıldığını kaydeden yetkililer, insanlarımızın sosyal mesafeyi koruyarak, bulaş ortamı oluşmamasını, ayrıca kalabalık ortamlarda bulunulmaması gerektiğini belirtmektedirler.

İlçemiz kaymakamı Sayın Mustafa İlhan’ın, Hınıs Gündem canlı yayın programımızda verdiği bilgiler ışığında, vaka olaylarında geçer not alan ve pandemi sürecini başarılı bir şekilde yürüten ilçemizde  bu görüntülerin, risk oluşturduğunu ve yetkililer tarafından acilen tedbir alınması gerektiğini düşünmekteyiz.

Anında müdahale ile tedbir alan Hınıs Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Hınıs Belediyesi’ne hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederiz.

2 Yorum

  1. hızlı habercilik ve halkını düşünme böyle olur sağolun hnısım.com. hınısa ses renk getirdiniz

    1. Teşekkür ederiz. Görüntülerden hemen sonra yetkililer önlem aldılar. Hınıs Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Hınıs Belediyesine hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu