Büyükşehir’den son teknolojiyle hizmet

Büyükşehir Belediyesi’nin Fransa’dan Erzurum’a getirdiği 9 adet son teknoloji yol yapım makineleri asfalt çalışmalarına başladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Horasan ilçesinin Bulgurlu Mahallesi’nde yol yapım deneme çalışmalarına başlayan makineyi saha çalışmasında yerinde inceledi. Horasan Belediye Başkanı Abdülkadir Aydın, AK Parti Horasan İlçe Başkanı Recep Karataş ile birlikte yol yapım çalışmalarını kontrol eden Başkan Sekmen, burada yaptığı açıklamada, “Grup köy yolları ve köy bağlantı yolları yapımında Avrupa’nın son teknolojisi asfalt yol makinelerini Erzurum’a getirdik. Vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. Başkan Mehmet Sekmen, “Erzurum’a getirdiğimiz bu teknoloji sayesinde yol yapım çalışmaları daha yüksek standartlara kavuşmuş olacak” diye konuştu. Sekmen, “Geçtiğimiz aylarda Fransa’ya yaptığımız ziyarette anahtar teslimi yaptık. Şuan bu teknolojiyi Türkiye’de kullanan tek belediyeyiz. Çağın bütün teknik gelişmeleri baz alınarak üretilen son teknolojiyle yollarımız mükemmel bir konfora da kavuşmuş olacak” kaydını düştü.

“2023 SENESİ ASFALT YILI OLACAK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 2023 senesinin asfalt yılı olacağını kaydetti. Başkan Sekmen, şöyle devam etti: “2023 senesi Erzurum’da asfalt yılı olacak. İnşallah 2023’te asfaltsız mahalle kalmayacak. Büyükşehir Belediyemiz kent merkezi ve kırsalda şimdiye kadar 10 milyon ton asfalt döktü. Bu rakam bir Türkiye rekorudur. Yüz ölçüm baz alındığında elde edilen derecenin ne denli önemli ve büyük olduğu da görülmektedir. İl genelinde ekiplerimiz var gücüyle gece gündüz demeden çalışıyor. Şuan 500 noktada görev yapıyoruz. Çalışmalarımızın yüzde 35’ni yol yapım çalışmaları oluşturuyor. İnşallah gelecek yıl yol konusunda tüm hedeflerimizi gerçekleştirmiş olacağız.”

 


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu