Bu Kişiler Sadece Zeki İnsanlara Aşık Oluyor!

Sapyoseksüeller tam olarak ‘ben onun beynini seviyorum’ diyen gruptur. Karşısındaki kişinin dış görünüşünden ziyade beyin, zekâ kriterlerini temel almaktadırlar. Zeki sözcüğünün Latince karşılığı olan sapien ile sexualis’in birleşmesinden oluşan bir kelimedir. Sapyoseksüel olan kişiler genel olarak karşısındakilerin entelektüel oluşundan, zekâsından ve zekice yapılan espirilerinden hoşlanırlar.

SAPYOSEKSÜEL OLDUĞUNUZU GÖSTEREN BELİRTİLER

Yeni bir ilişkiye başlayacağınız zaman bu ilişkinin nerde başlayacağına önem verenlerden misiniz? Sapyoseksüeller genel olarak ilişkilerine kitapevi gibi kültürel ortamlarda başlamaktan yana kullanırlar. Sapyoseksüellere göre ortamın eğlenceli olmasından ziyade kültürel olması önemlidir. Bunun yanı sıra aptallığa tahammülünüz bulunmuyorsa veya kolay kolay beğenmeyenlerdenseniz muhtemelen sizde sapyoseksüel olabilirsiniz. Sapyoseksüellerin diğer özellikleri ise şu şekildedir;

Ayrıntıcıdırlar, Mükemmelliyetçidirler, Sorgulayıcıdırlar Olaylara farklı açılardan bakarlar, Kalıpların dışına çıkarlar.

NE KADAR SAPYOSEKSÜELSİNİZ?

Soruları okuduktan sonra kendinize her soru için 0 ila 10 arasında bir puan verin. 0 hiç uymuyor, 10 kesinlikle uyuyor demek. Eğer kısmen uyuyorsa ara puan verebilirsiniz. İşte ne kadar sapyoseksüelsiniz testi…

Harika bir vücut yerine etkili konuşan biri beni cezbeder. Dış görünüşünden ne kadar etkilenirsem etkileneyim bir kişinin saçma sapan konuşması beni ondan uzaklaştırır. Özel ilgi duyduğum kişiler zekâsıyla ön planda olan kişilerdir. Ne kadar güzel veya yakışıklı oldukları benim için çok fazla önemli değil. Dudaklardan çıkan sözler beni o dudakları öpmeye iter. Dolgun dudaklar kimin umurunda? İlişki yaşayacağım kişinin ilk önce zekâsına hayran kalmam ve ona saygı duyarım.

SONUÇLAR

40 puan ve üzeri: Evet, siz bir sapyoseksüelsiniz.

20-30 puan arası: Sapyoseksüel adayısınız.

20 puan altı: Sapyoseksüellik size uzak.

İLİşKİLİ HABERLER Venüs İlişkiler Konusunda Güçleniyor

Venüs İlişkiler Konusunda Güçleniyor

İlişkileri Ayakta Tutan Püf Noktalar

İlişkileri Ayakta Tutan Püf Noktalar

İlişkilerde Neden Bağlanma Sorunu Yaşarız?

İlişkilerde Neden Bağlanma Sorunu Yaşarız?

Cilt Kanseri Belirtileri Nelerdir

Cilt Kanseri Belirtileri Nelerdir

İLİşKİLİ GALERİLER Olgun İlişkiler Aşk Nasıl Olur?

Olgun İlişkiler Aşk Nasıl Olur?

İlişkilerde Belirgin Boy Farkının Sebebi Nedir?

İlişkilerde Belirgin Boy Farkının Sebebi Nedir?

İlişkilere Zarar Veren Telefon Alışkanlıkları

İlişkilere Zarar Veren Telefon Alışkanlıkları

Uzak Mesafe İlişkiler için 4 Tüyo

Uzak Mesafe İlişkiler için 4 Tüyo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu