Bu İlaçlar Ani Ölüme Yol Açıyorlar!

Her ilacın kullanımı yararlı değildir. Uzmanlar doktora danışılmadan ilaç alınmaması gerektiğini belirtiyorken özellikle reçetesiz ilaçlar hakkında uyarıyorlar.

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Bingür Sönmez, internetten alınan reçetesiz ilaçlar hakkında uyarılarda bulunuyor.

ANİ KALP KRİZİ OLUŞTURAN İLAÇLARA DİKKAT

İnternet üstünden reçetesiz alınan zayıflama ilaçlarının, uyku ilaçlarının, enerji içeceklerinin, sporcular tarafından oldukça fazla kullanılan takviyelerin ciddi biçimde ani ölüm sebebi olabileceğini söyleyen Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Bingür Sönmez, “O kutuların dışına baktığımızda ‘belirli olmayan oranda kafein’ yazar ki bu çarpıntı ve ritim bozukluğu sonucunu doğurur. Aşırı tüketilen enerji içecekleri de ani ölüm sebebi olabilir. Bunun yanı sıra sporcuların özellikle profesyonel sporcuların yaptığı hata normal insan fizyolojisinin üst sınırına çıkmaya uğraşmalarıdır. Haliyle destek birtakım ilaçlar kullanırlar. Bunlar son derece yanlış ve sakıncalı ürünlerdir. Sporcuların ani ölümlerinin altında yatan en önemli sebep tükettikleri yanlış ilaçlar. Bunun yanı sıra sporcuların bilinçsizce kullandıkları enerji içecekleri de ritim bozukluğu yaparak ani ölümlere sebep olur. Bunların kullanımına dikkat etmek lazım” uyarısını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu