Bir Solukta Okuyacağınız Nora Roberts Kitapları

Amerika’nın en sevilen romantik yazarlarından biri olan Nora Roberts, eserleriyle okuyucularının kalbinde özel bir yer edindi. Onun yazdığı kitaplar, her zaman en çok satanlar listelerinde zirvede yer alırken, zarif bir şekilde işlediği aşk hikayeleri ve karakter derinliği, okuyucuları büyülüyor. Roberts, karakterlerini büyük bir hassasiyetle tasvir ederken, okuyucularına onların hikayelerini bizzat yaşıyormuş gibi bir his veriyor. İlk eserleri bile bugüne kadar sürekli olarak basılmış ve okuyucular tarafından büyük ilgiyle karşılanmıştır. 1999’da “Homeport” adlı romanıyla En İyi Romantik Roman Ödülü’nü kazanan Roberts, edebiyattaki başarısını ve ustalığını kanıtlamıştır. İşte Nora Roberts kitapları 👇

1. Miras

Nora Roberts kitapları

Nora Roberts Miras kitabı gerilim, romantizm ve duygusal bağlarla dolu etkileyici bir hikaye anlatıyor. Ana karakter Adrian Rizzo, yedi yaşındayken ilk defa babası ile tanışır. Babası onu öldürmeye çalışınca annesi çocuğu korur. Bu olaydan sonra, Adrian anneannesi ve dedesinin yanında Maryland’de büyümeye başlar. Orada geçirdiği o yaz, onun hayatında unutulmaz bir dönem olur. O zaman zarfında yeni arkadaşlıklar edinir.

Adrian, genç yaşta annesinin izinden gider ve kendi yoga ve egzersiz videolarını oluşturur. Bu süreçte tanınmaya başlar ve hayatında başarı elde eder. Ancak, aynı dönemde ölüm tehditleri almaya başlar. Maryland’a geri dönse de tehdit mektupları durmaz. Mektuplar gerçek olmayacakmış gibi görünse de bir cinayet işlenince her şey değişir. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Çıplak Ölüm: Bir Eve Dallas Polisiyesi

Nora Roberts Ölüm Serisi belki de yazarın en bilinen kitapları arasında. 1995 yayınlanan “Çıplak Ölüm: Bir Eve Dallas Polisiyes” serinin ilk eseri. Roman gelecekte, teknolojiyle donatılmış bir dünyada geçiyor. Bu dünyada, teknoloji gelişmiş olmasına rağmen insan doğası ve duyguları hâlâ geçerlidir.

Ana karakter, New York Polis Departmanı’nda çalışan Teğmen Eve Dallas’tır. Eve, acımasız ve zekice çalışan bir katili yakalamaya çalışırken kendisini bu karmaşık ve tehlikeli vakayla uğraşırken bulur. Polis olarak uzun yıllardır görev yapmakta olan Eve, hayatta kalmak için içgüdülerine güvenir. Ancak, Roarke adında bir İrlandalı milyarderle tanışmasıyla olaylar karmaşık bir hal alır. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Görkemli Ölüm: Bir Eve Dallas Polisiyesi

“Görkemli Ölüm: Bir Eve Dallas Polisiyesi” Nora Roberts’ın J.D. Robb takma adıyla yazdığı, popüler Eve Dallas serisinin devam kitaplarından. Yine New York Polis Departmanı’nda çalışan Teğmen Eve Dallas’ın hikayesini takip ediyoruz.

Kitap, ilk kurbanın yağmurun altında kaldırımda ölü bulunması ve ikinci kurbanın kendi apartmanında öldürülmesiyle başlıyor. İki kurbanın ortak özelliği, güzellikleri ve başarılarıyla tanınmış olmalarıdır. Aynı zamanda her ikisi de büyük güç ve servete sahip erkeklerle mahrem ilişkiler kurmuşlardır. Bu, Eve Dallas’ı şüpheliler listesini genişletmeye iter ve bu liste kendi sevgilisi Roarke’u da içerir. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

4. Ölümsüz Ölüm: Bir Eva Dallas Polisiyesi

“Ölümsüz Ölüm: Bir Eva Dallas Polisiyesi” eserinde Eve Dallas’ın en yakın arkadaşı Mavis, ünlü model Pandora’yı öldürmekle suçlanmaktadır. Mavis’in cinayet mahallinde bulunması ve Pandora’nın tırnak izlerini taşıması, polisin onu tutuklaması için yeterli bir neden gibi görünse de, Eve arkadaşının suçsuz olduğuna inanır. Mavis’i kurtarmak ve gerçek katili bulmak için, olası bir cinsel uyarıcının neden olabileceği bu cinayeti araştırmaya başlar.

Soruşturma sırasında, Eve bir yandan arkadaşını kurtarmak için çalışırken diğer yandan da katilin izini sürer. Bu süreçte, ölümsüzlük vaadiyle dolu karmaşık ve tehlikeli bir dünya keşfeder. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Bilim Kurgu Ve Korku Edebiyatı Sevenler İçin Ray Bradbury’nin En İyi Kitapları

5. Mutlu Ölüm: Bir Eve Dallas Polisiyesi

“Mutlu Ölüm: Bir Eve Dallas Polisiyesi”, Nora Roberts’ın J.D. Robb takma adıyla yazdığı Eve Dallas Polisiyeleri serisinin dördüncü kitabıdır. 2058 yılında geçen bu roman, heyecan verici bir cinayet romanı olmasının yanı sıra, başkahraman Eve Dallas ile Roarke arasındaki aşkın devam eden hikayesini de anlatıyor.

Kitap, yüzlerinde mutlu bir gülümsemeyle intihar eden üç kişinin ölümü etrafında gelişen gizemli olayları konu alır. Bu kişiler arasında parlak bir mühendis, ünlü bir avukat ve tartışmalı bir politikacı da vardır. Eve Dallas, dördüncü intihara tanık olduktan sonra bu ölümlerin şüpheli olduğunu düşünmeye başlar. Otopside, kurbanların beyinlerinde tespit edilen minik yanıklar, bu ölümlerin doğal olmadığını doğrular. Eve’in soruşturması, onu sanal gerçeklik oyunlarının karmaşık ve kışkırtıcı dünyasına götürür. Bu dünyada zevk ve arzu yaratmak için kullanılan teknikler, zihni kendi yıkımını yaratacak bir silah haline getirebilir. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

6. Büyülü Ölüm: Bir Eve Dallas Polisiyesi

“Büyülü Ölüm: Bir Eve Dallas Polisiyesi” ile Nora Roberts kitapları listemize devam ediyoruz. Teğmen Eve Dallas, zorlu ve karmaşık davaları çözmekte yetenekli, zeki ve güçlü bir kadın dedektiftir. Bu kitapta, meslektaşı olan bir dedektifin ölümüyle ilgili bir soruşturma yürütmek zorunda kalır.

Eve Dallas, meslektaşının ölümünü araştırırken, profesyonelliği ile vefa duygusunun ve dostluklarının arasında kalır. Ancak kendi bahçe kapısının önünde bir ceset bulması, onu olayların kişisel bir boyuta taşındığını düşündürür. Eşi Roarke ile birlikte bu karmaşık cinayet zincirini çözmeye çalışırken, kendini meslek hayatının en tehlikeli vakalarıyla karşı karşıya bulur. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

7. Kopya Ölüm – Bir Eve Dallas Polisiyesi

Nora Roberts kitapları yazımıza devam ediyoruz. Nora Roberts’ın “Kopya Ölüm – Bir Eve Dallas Polisiyesi” kitabı, başarılı yazarın gelecekteki bir New York’ta geçen polisiye romanıdır. Önde gelen plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı Dr. Wilfred B. Icove ofisinde ölü bulunur. Dr. Icove, kalbine aldığı tek neşter darbesiyle öldürülmüş ve olay yeri tertemiz kalmıştır. Eve, bu dikkatli işlenmiş cinayetin ardında profesyonel bir katil olduğunu düşünerek olayın derinliklerine inmeye karar verir.

Eve Dallas, güvenlik kameralarının cinayet saatinde ofise girip çıkan baş döndürücü güzellikte bir kadını tespit etmesi üzerine bu ipucunu izlemeye başlar. Dr. Icove, “Dr. Kusursuz” olarak bilinen, işine ve ailesine adanmış, kusursuz bir sicile sahip biridir. Ancak Eve, bu temiz sicilde bir şeylerin gizlendiğini sezinler ve Dr. Icove’nin oğlunun da bu sırları bildiğinden şüphelenir. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

8. Alacakaranlık

“Alacakaranlık” Nora Roberts tarafından kaleme alınmış tarihi bir romantik roman. Hikaye, 18. yüzyıl ortalarında İskoçya’da geçer ve bu dönemde İskoçya’nın İngiltere ile girdiği politik ve askeri çatışmaların gölgesinde şekillenir. Bu arka planda, ana karakterler Serena MacGregor ve Brigham Langston arasında gelişen bir aşk hikayesi anlatılıyor.

Serena MacGregor, İskoçyalı bir kadın olarak İngilizlere derin bir nefret beslemektedir. Diğer yandan, Brigham Langston İngiltere’den Ashburn Kontu olarak tanınır. Ancak o, İskoç davasına olan sadakati ve MacGregor ailesine verdiği destekle saygı kazanmıştır. Brigham, bu nedenle İskoçlar tarafından dost olarak kabul edilse de, Serena’nın gözünde o hala düşmanla özdeşleştirilmektedir. Hikaye, Brigham’ın Serena’nın kalbini kazanma çabasını ve aralarındaki ilişkiyi anlatır. Brigham, Serena’ya duyduğu aşkı ve bağlılığı ile onun nefretini yenmeye çalışır.

İlginizi çekebilir:

Tüm Yönleriyle Haruki Murakami – 1Q84 Kitap İncelemesi

9. Nick’i Beklerken&Yeni Bir Düş

Nora Roberts kitapları

Nora Roberts’tan iki hikaye bir arada!

Nick’i Beklerken:

Hikayenin ana karakteri Frederica Kimball, Stanislaski ailesinin torunlarından biridir. Müzik otoritesi olan Spencer Kimball’ın kızı olarak, müzikal dünyasında kendine yer bulmak istemektedir. Geçmişte asi bir genç, ancak şimdi ödüllü bir besteci olan Nicholas LeBeck ise son derece yakışıklı ve popülerdir.

İkili, aynı iş alanında çalışmaya başlarlar ve aralarındaki ilişki hem iş hem de duygusal bir boyuta dönüşür. Dahası, Stanislaski ailesinin bu ilişkiye karışması ile ortaya ilginç olaylar çıkar.

Yeni Bir Düş:

Kate, doğup büyüdüğü kasabaya geri döner, şan ve şöhret dünyasını geride bırakmaya karar verir. Eski ve güzel bir binayı dans okuluna dönüştürmeyi planlamaktadır. Dekoratör Brody O’Connell, Kate ile bir takım zorluklar ve çekişmeler yaşar. Kadın, Brody’nin ilgisini çekse de Adam onun cazibesine karşı koymaya kararlıdır.

10. Kör Ölüm – Bir Eve Dallas Polisiyesi

Nora Roberts kitapları

“Kör Ölüm – Bir Eve Dallas Polisiyesi” Nora Roberts Ölüm serisi içinde devam kitaplarından biri. Roman, 2059 yılında New York’ta geçiyor. Teknoloji ve insanlık, şehirde hâlâ kendi yerlerini bulmak için mücadele ediyorlar.

2059 yazı uzun, bunaltıcı ve kanlı bir şekilde geçerken, Teğmen Eve Dallas, Central Park’tan gelen bir telefonla kendini yeni ve ürkütücü bir soruşturmanın ortasında bulur. Central Park’ta bir kadının cesedi bulunmuştur. Kadının üzerinde, boynuna bağlı kırmızı bir kurdele dışında hiçbir şey yoktur ve elleri dua eder pozisyonda yerleştirilmiştir. Ancak Dallas’ı en çok dehşete düşüren, kadının cerrahi titizlikle çıkarılmış gözleridir. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

11. Milat

Nora Roberts kitapları

“Milat” distopik bir hikayeyi anlatıyor. MacLeod ailesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da İskoçya’daki çiftlik evinde Yeni Yıl Arifesi’ni kutlamak için bir araya gelirler. Ancak bu kutlama sırasında, Sgiath de Solas yakınlarındaki bir av sahasında vurulan bir kuş, dünyayı kaosa sürükleyecek bir olaylar zincirinin başlangıcını oluşturur.

Bu kuş, insanlığı büyük bir felakete sürükleyen bir virüsün yayılmasına neden olur. Virüs, kimini anında öldürürken kimine doğaüstü güçler kazandırarak insanlığın kaderini yeniden yazar. Bu yeni gerçeklikle yüzleşen kahramanlar arasında Lana, Max, Arlys, Fred, Jonah ve daha birçok kişi yer alır. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

12. Sığınak

Nora Roberts kitapları

“Sığınak” kitabı, hem gerilim hem de romantizm unsurlarını bir araya getirerek okurları etkileyen güçlü bir hikayeyi anlatıyor. Kitap, Hollywood yıldızlarından oluşan bir aileden gelen Caitlyn Sullivan’ı takip ediyor. Caitlyn, daha çocuk yaşta film yıldızı olmuş bir genç kızdır. Big Sur’da yer alan malikânelerinin bahçesinde saklambaç oynarken yaşadığı korkunç bir deneyim, hayatını sonsuza dek değiştirir.

Caitlyn, yaşadığı ihanetin etkisiyle travma geçirir ve bu olay yaşamının şekillenmesine neden olur. Yıllarca İrlanda’da gözlerden uzak, sakin bir hayat sürerek bu travmayı aşmaya çalışır. Ancak yeteneğinin peşinden gitmek için 17 yaşında New York’a dönmeye karar verir. Geçmişte yaşanan travmatik olayların etkisinden tamamen kurtulamamış olan Caitlyn, aile evine geri döner. Bu süreçte, kendi hayatını inşa etmeye çalışırken aşk ve intikam duyguları bir arada filizlenir. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

13. Gölge Ölüm – Bir Eve Dallas Polisiyesi

Nora Roberts kitapları

“Gölge Ölüm – Bir Eve Dallas Polisiyesi” bir ailenin kendi evlerinde vahşi bir şekilde öldürülmesiyle başlar. Bu tür bir cinayet, kötülüğün nadir bir türünü temsil etmektedir. Soruşturma sürecinde, Eve ve ekibi, profesyonel ve hızlı bir şekilde çalışan katillerle karşı karşıya kalır. Katillerin tek hatası ise, cinayet gecesi karanlık mutfağın bir köşesine saklanan dokuz yaşındaki Nixie Swisher’ı fark etmemeleridir. Nixie, cinayetlerin tek görgü tanığıdır ve koruma altında güvenli bir yere ihtiyaç duymaktadır.

Eve Dallas, Nixie’ye sahip çıkar ve onu korumak için elinden geleni yapar. Eve’in mükemmel ekibi, ortağı Peabody ve Roarke’un yardımlarıyla, katilleri bulmak için zorlu bir mücadele verirler. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

14. Ölüm Sanrısı

Nora Roberts kitapları

“Ölüm Sanrısı” sıradan bir akşamüstü barında başlayan korkunç bir olayla başlar. İnsanlar akşamüzeri rahatlamak için barda toplanırken, ani bir kaos patlak verir ve 12 dakika içinde seksenden fazla kişi öldürülür. Olaydan kurtulanlar ise tuhaf ve korkutucu vizyonlar gördüklerini, ani bir korku ve öfke nöbetine kapıldıklarını anlatır.

Eve Dallas, bu olayın tuhaf ve gizemli doğasını çözmekle görevlendirilir. Laboratuvar incelemeleri, hayatta kalanların anlattıklarını doğrular ve insanların vahşi ve kontrolsüz davranışlarına neden olan bir uyuşturucu maddeye maruz kaldıklarını ortaya çıkarır. Bu madde, insanları doğrudan öldürmese bile onları birbirlerini öldürecek kadar agresif ve çılgın hale getirmektedir. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

15. Çifte Ölüm: Bir Eve Dallas Polisiyesi

Nora Roberts kitapları

“Çifte Ölüm: Bir Eve Dallas Polisiyesi” kitabında eski gizli servis üyesi Reva Ewing, kocasının ve en yakın arkadaşının ihanetiyle sarsılır ve intikam almak için planlar yapmaya başlar. Ancak intikam planlarını uygulamaya giriştiği sırada, kendisinden önce birinin davrandığını ve kocasıyla arkadaşının evlerindeki yatakta kanlar içinde ölü bulunduğunu görür.

Reva, bu cinayetlerin baş şüphelisi olarak görülür ve masumiyetini kanıtlamak için mücadele eder. Bu zorlu süreçte kendisine yardım edecek tek kişi ise Teğmen Eve Dallas’ın kocası Roarke’dir. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

16. Taklit Ölüm: Bir Eve Dallas Polisiyesi

Nora Roberts kitapları

Nora Roberts kitapları yazımızın son eserine geldik. “Taklit Ölüm: Bir Eve Dallas Polisiyesi” 2059 yazında New York’ta geçiyor ve Teğmen Eve Dallas’ın başrolde olduğu bir suç hikayesi anlatıyor. Bir gece, pelerinli ve şapkalı bir adam New York sokaklarında bir fahişeye yaklaşır ve kısa süre sonra kadın ölür. Olay yerinde katilin Teğmen Eve Dallas’a yazdığı bir not bulunur ve katil, kimliğini bulması için ona meydan okur. Katil, kendini “Jack” olarak tanıtmaktadır.

Eve Dallas, tarihteki seri katiller hakkında kendisi kadar bilgi sahibi olan bu katilin peşine düşer. Katil, modern zamanların en korkunç ve kanlı cinayetlerini taklit etmekte ve tarihte kendi adından da söz ettirmek istemektedir. Dahası, kurbanını da seçmiştir: Eve Dallas. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Nora Roberts kitapları yazımızın sonuna geldik. Bu içerik de ilginizi çekebilir:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu