Batı Marmara Bölgesinde Vaka Sayısı Tehlikeli Oranda

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs  salgını hakkında Edirne Tabipler Odası Başkanı Dr. Gürcan Altuğ açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamada bölgedeki Kovid-19 vaka oranının Türkiye genelinin 2 katı olduğunu aktaran Altuğ, Batı Marmara’nın ciddi seviyede tehlikede olduğunu belirtti.

Edirne Tabipler Odası Başkanı Dr. Gürcan Altuğ, KYK yurdunda kalan 267 Kovid-19 hastasının olduğunu, kalan temaslıların ise evde olduğunu belirterek, bölgede 11 sağlık çalışanının virüs ile enfekte olduğunu belirtti. Ayrıca Altuğ, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’de yaşanan vaka artışının Türkiye ortalamasının iki kat üstünde olduğunu aktardı.

Edirne’de özellikle ciddi oranda vaka artışı yaşandığını aktaran Altuğ, ‘Kovid-19 testi pozitif çıkan gebe ve çocuk sayısında Edirne’de ciddi artış var’ ifadelerini kullandı.

BATI MARMARA’DA ARTIŞ CİDDİ ORANDA

Eylül ayının son haftasından bu yana Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’de vaka artışlarının Türkiye ortalamasının yaklaşık olarak 2 katı seyir ettiğinin altını çizen Altuğ, Batı Marmara’nın tüm illerinde ciddi tehlike olduğunu belirtti. 

Kovid-19 pandemisinin ülkemizde görülmeye başlamasının ardından bugüne kadar Edirne’de toplam 111 sağlık çalışanının Kovid-19’a yakalandığını aktaran Altuğ, 1 Kasım’dan bu yana Edirne’deki KYK’da 267 koronavirüs hastasının olduğunu ekledi.

HAMİLELERDE VE ÇOCUKLAR ORANLAR ARTIYOR

Edirne’de son 15 günde koronavirüs vakalarında yaşanan artışa dikkat çeken Altuğ, test sonucu pozitif çıkan hamile ve çocuk sayısının ciddi oranda yükseldiğini de söyledi. Altuğ aynı zamanda, acil durumların haricinde tüm ameliyatların durdurulduğunu aktardı.

ÖNERİLERDE BULUNDU

Pandeminin kontrol altında tutulması için Edirne Sınır Kapılarının ivedilikle kapatılmasını ve şehir giriş çıkışlarına kısıtlama uygulanmasını tavsiye eden Altuğ, ‘Sınır kapıları derhal kapatılmalıdır. Toplumsal hareketliliğin azaltılması için şehre giriş-çıkış kısıtlaması getirilmelidir. 14 gün süre ile sokağa çıkma kısıtlaması veya yasağı olmalıdır. Temel-zorunlu ve acil mal/hizmet üreten işler dışında tüm işlerde çalışmaların durdurulması olmak üzere virüsün yayılmasını azaltacak, durduracak önlemler hızla hayata geçirilmelidir’ ifadelerini kullandı.

İLİşKİLİ HABERLER Kovid-19 Hakkında Korkutan Uyarı: Yakında Sokaklarda Öleceksiniz

Kovid-19 Hakkında Korkutan Uyarı: Yakında Sokaklarda Öleceksiniz

Kovid-19’u Hiçe Sayarak Köyüne Gitti

Kovid-19’u Hiçe Sayarak Köyüne Gitti

Fenerbahçeli Valencia'nın Koronavirüs Testi Negatif Çıktı!

Fenerbahçeli Valencia’nın Koronavirüs Testi Negatif Çıktı!

ABD'de Kovid-19 Olan Hemşireler Göreve Çağırılıyor

ABD’de Kovid-19 Olan Hemşireler Göreve Çağırılıyor

İLİşKİLİ GALERİLER Türkiye'de Koronavirüs Son Durum

Türkiye’de Koronavirüs Son Durum

Kolombiya'da Kovid-19'dan Korunmak İçin Kask Üretildi

Kolombiya’da Kovid-19’dan Korunmak İçin Kask Üretildi

Eser Yenenler: Kovid Yenenler

Eser Yenenler: Kovid Yenenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu