Balayına Giden Çifte ‘Eksik Aşı’ Engeli

Bugünden itibaren İç hat uçuşlarında çift doz aşısı olmayan PCR testi istenmeye başlandı. İstanbul Havalimanı’na gelen balayı çiftini ise eksik doz aşı ayırdı.

Bugün itibariyle toplu ulaşım araçlarıyla şehirlerarası seyahat edecek olan yolculardan negatif sonuçlu PCR testi isteniyor. Balayına giden ancak aşısı eksik olduğu için test yaptırmak zorunda kalan Güven Halisdemir uçağa alınmadı. Yolcular uçaklara alınmadan önce HES uygulaması üzerinden aşılı, geçirilmiş hastalık veya 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi kontrolü yapıldı.

İstenilen süreci tamamlamamış ve negatif PCR testi bulunmayan yolcular ise uçaklara alınmadı. Test yaptırmak isteyen yolcular ise havalimanı içerisinde yer alan test merkezine yönlendirildi.

BALAYINA EŞİ İLE AYRI AYRI GİDECEK

Eksik aşısı bulunduğu için uçağa alınmayan Güven Halisdemir ‘Eşim ile balayına gitmek için geldim. Eşimin aşıları tam olduğu için o uçağa bindi. Ben ilk doz aşımı olmuştum ikincisini olmamıştım. Bu yüzden benden PCR testi istediler ve uçağa almadılar. Eşimle birlikte Nevşehir’e balayına gidecektik. Uçağımı ertelettim.” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu