Bakan Şimşek SP, Fitch ve Moody’s’in Türkiye kararlarını değerlendirdi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P), Türkiye’nin kredi notunu “B”den “B+”ya yükseltirken, kredi notu görünümünü “pozitif” olarak korudu.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s de Türkiye’nin kredi notunu “B3” olarak teyit ederken, not görünümünü “durağan”dan “pozitif”e çevirdi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings ise, Türkiye’nin kredi notunu “B”den “B+”ya yükseltirken, not görünümünü “durağan”dan “pozitif”e çıkardı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kredi derecelendirme kuruluşlarının aldığı bu kararları değerlendirdi.

“PROGRAMIMIZIN OLUMLU SONUÇLARI KREDİ DERECELENDİRME KURULUŞLARININ KARARLARINA YANSIYOR”

Bakan Şimşek paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Programımızın olumlu sonuçları kredi derecelendirme kuruluşlarının kararlarına yansıyor. S&P ülke kredi notumuzu 11 yılın ardından 1 kademe artırırken görünümü pozitif olarak korudu. S&P, Fitch ve Moody’s’in pozitif not görünümleri not artışlarının devamının habercisi. Güçlendirerek uygulamaya devam ettiğimiz programımızla ülkemize duyulan güveni en üst seviyeye taşımakta kararlıyız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu