Bakan Koca’dan Kovid-19 Aşısı Uyarısı: 6 Saat İçin…

Koronavirüsle mücadelede şüphesi ki en etkili yöntem olan Kovid-19 aşısı için randevu alıp da gitmeyenler için Fahrettin Koca uyarı yaptı. Koca, BioNTech aşıları israf oluyor dedi.

Bir süredir tüm dünya koronavirüs salgınıyla mücadele veriyor. Birçok kişinin hayatını kaybettiği salgında en önemli mücadele yöntemi olan aşı çalışmaları hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BioNTech aşılarının randevuya gidilmediği taktirde ziyan olduğunu dile getirdi.

Sağlık Bakanı Koca, dün yaptığı sosyal medya mesajında, ‘BioNTech aşı flakonunda 6 kişilik, yani 6 doz aşı bulunuyor. 6 saat içinde kullanılmayan aşılar israf oluyor, randevunuzu aksatmayın.’ Uyarısında bulundu.

Twitter hesabından sık sık  halkı bilgilendirmek için koronavirüs salgınına ilişkin çalışamalrı ve önerileri paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan, aşı randevusu alıp gitmeyenler için yeni bir uyarı mesajı geldi.

AŞI ÖNEMLİ, TEMİNİ KOLAY DEĞİL

Koca’nın, randevu alıp da Kovid-19 aşılarını yaptırmaya gitmeyenler için yayınladığı uyarı mesajında şu ifadeler yer aldı: ’Her BIONTECH aşı flakonunda 6 KİŞİLİK, yani 6 doz aşı bulunuyor. Flakon açılıp sulandırıldıktan sonra bu 6 doz aşı 6 saat içinde kullanılmalıdır. 6 SAAT içinde kullanılmayan dozlar daha sonra kullanılamaz, israf olur. Aşı kıymetli, temini kolay değil. Randevunuzu aksatmayın.’ 

TÜRKİYE’DE TOPLAM 32 MİLYON KİŞİ AŞI OLDU

Ülkemizde, ocak atı civarı başlayan aşılama çalışmasından günümüze kadar geçen sürede toplam 32.401.347 kişi kovid-19 aşısı oldu. Birinci doz aşı olan kişi sayısı 18.877.309 olurken, ikinci doz aşı uygulanan kişilerin sayısı ise 13.524.038 olarak belirtildi.

AŞILAMAYA YENİ GRUPLAR DAHİL EDİLDİ

Koronavirüsle mücadele kapsamında aşılama çalışmalarına ara vermeden devam eden Sağlık Bakanlığı, Fahrettin Koca’nın açıklaması ile aşıda yeni bir döneme geçtikleri belirtildi. Yapılan açıklamaya göre, bugünden itibaren gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları; berber ve kuaförler ile yaş kısıtlaması olmadan tüm avukatlar da aşı kovid-19 aşı programına dahil edildi. 

İlgili Makaleler

0 0 vote
İçerik Puanı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı