Bakan Akar’dan Suriye’ye yeni operasyon mesajı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son dakika haberi! 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye’nin kuzeyine yönelik olası bir operasyona ilişkin, “Yeri ve zamanı geldiğinde gereken neyse yapılacaktır” dedi. Akar, Cumhurbaşkanı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Tahıl yüklü gemilerin Ukrayna limanlarından çıkışlarına yönelik çalışmalara ilişkin soru üzerine Akar, dünyanın birçok bölgesindeki insanların gıdaya ulaşımı açısından bunun önemli bir konu olduğunu belirtti.

”YERİ VE ZAMANI GELDİĞİNDE”

Suriye’nin kuzeyine olası operasyon konusunda, ”Yeri ve zamanı geldiğinde gereken neyse yapılacaktır” diyen Bakan Akar, tek hedeflerinin teröristler olduğunu belirtti. 

”KİMSE KARŞIMIZA ÇIKMASIN”

Akar, ”Milletimizi 40 yıldan beri başına musallat olan bu terör belasından kurtaracağız. Bu konuda kimse karşımıza çıkmasın, bize engel olmaya kalkmasın” dedi. 

”BİR AN ÖNCE SONUÇLANMALI”

Akar, Ukrayna limanlarındaki tahıl yüklü gemilerinin tahliyesine ilişkin de, ”Bir an önce sonuçlanmasına gayret gösteriyoruz. Nasıl yapılacak, mayınlar nasıl temizlenecek, kim yapacak, koridor nasıl oluşturulacak, kim refakat edecek gibi teknik planlamalara yönelik konular üzerindeki çalışmalar devam ediyor” açıklamasında bulundu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu