Bahçeli’den EYT açıklaması – Son Dakika Türkiye Haberleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin yeni yasama yılının ilk TBMM Grup Toplantısı’nda konuşuyor.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

EYT DÜZENLEMESİ

”TBMM’de milletimizin beklenti ve taleplerini birer birer yasalaştırarak hayata geçireceğiz. Bunlardan birisi EYT’li kardeşlerimizin mağduriyetidir. Ümit ediyorum ki bu yıl bitmeden bu yara kapanacak, adaletsizlik köklü bir çözüme kavuşturulacaktır.

”ANKETLER BİZİM İÇİN VIZILTI, BİZ MİLLETİMİZE BAKARIZ”

MHP, Türkiye’nin son siperidir. MHP, Türk milletinin ruh köküdür. Anketler şunu bunu söylemiş bizim için vızıltıdır. Biz milletimize bakarız. Emek olmadan ekmek erdem olmadan da hizmet olmayacağını hiç yabana atmayız.

”16 EKİM’DE KONYA’DA 23 EKİM’DE MANİSA’DA AÇIK HAVA TOPLANTILARIMIZI YAPACAĞIZ”

8 Ekim 2022’den itibaren başlamak suretiyle adım adım 2023 köyüm benim sohbet toplantılarıyla vatanımızın en ücra köşelerine bir kez daha gönül ve sevda seferberliğine çıkıyoruz. Köylerde olacağız. 16 Ekim’de Konya’da 23 Ekim’de Manisa’da açık hava toplantılarımızı yapacağız.

”CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

Bizim Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu sonuna kadar haykıracağız.

EGE ADALARININ SİLAHLANDIRILMASI

ABD, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne uyguladığı silah ambargosunu manidar bir zamanlamayla rafa kaldırmıştır. Kıbrıs’ta eşit ve egemen iki devletli çözümün önüne engel çıkarmak için yeni bir senaryo gündemdedir.

”YUNANİSTAN ABD’NİN DOLDURUŞUNA GELİYOR”

Yunanistan ABD’nin dolduruşuna gelip Türkiye’ye meydan okumaktadır. Yunanistan’ın Kuzey Ege adaları ile On İki Ada üzerindeki egemenlik iddiaları haksız ve hukuksuzdur.

”HAKKIMIZA HUKUKUMUZA GÖZ KOYANLARIN GÖZÜNÜ OYARIZ”

Dünyaya ilan ediyorum hakkımızı yedirmeyiz. Hakkımızdan vazgeçmeyiz. Hakkımıza hukukumuza göz koyanların gözünü oyarız. Yalnız değiliz, milletimiz var, tarihimiz var.

RUSYA’NIN DÖRT BÖLGEYİ İLHAKI

Putin ilhak kararını açıklamıştır. Ukrayna’nın egemenlik haklarına saygı duyulmalı. Ukrayna’nın egemenlik haklarına yönelik bölücü operasyonu asla tasvip etmiyoruz. Kırım’ın ilhakına nasıl karşı çıktıysak aynı tavrı son ilhak kararına da gösteriyoruz.”


…’yi sosyal medyadan takip edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu