Bademcik İltihabı Neden Olur?

Bademcik iltihabının sebebi merak ediliyor ve bu durumla karşılaşan bireyler tarafından araştırılıyor. Bademcik iltihabı neden olur? Bademcik iltihabı nasıl meydana gelir? İşte detaylar…

BADEMCİK İLTİHABI NEDEN OLUŞUR?

Bademcik iltihabı virüs ve bakterilerden kaynaklanır. Halk arasında beta mikrobu olarak bilinen mikrop, vücutta önemli problemler yaratmaktadır. Ancak kısaca açıklamak gerekirse, bademciklerde meydana gelen apseler sonucunda iltihap meydana gelmektedir. Genellikle hastanın boğazında oluşan şişlikler ve acımalar ile kendini gösterir. 

Doğuştan başlayarak geçirilen enfeksiyonlar sebebiyle bademciklerin büyüklüklerinde artışlar yaşanabilir. Bu büyüklükler arttığında boğaz yolu kapanır ve hava geçişi engellenir. 

BADEMCİK İLTİHABI NASIL GEÇER?

Bademcik iltihabı, kulak burun boğaz uzmanı tarafından muayene ile teşhis edilmektedir. Teşhis aşamasından sonra ilaç tedavisi uygulanır. 

Tedavi sürecine yardımcı olması açısından gün içinde belirli aralıklarla gargara yaparak boğazı temizlemek, sigara dumanından, temizlik ürünlerinden, her türlü banyo kimyasallarından, parfüm, sprey şeklinde kullanılan kozmetik ürünlerinden uzak durmak, dinlenmek, bol sıvı tüketmek, ortamı nemli tutmak çok önemlidir. Bademcik iltihabı 1 haftada geçebilen bir hastalıktır. Ancak hastanın bağışıklık sistemine göre iyileşme süresi uzayıp kısalabilmektedir.

İLİşKİLİ HABERLER Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir?

Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir?

Bademciklerin Vücuda Yararları Nelerdir?

Bademciklerin Vücuda Yararları Nelerdir?

Bademcik ve Geniz Eti Neden Alınır?

Bademcik ve Geniz Eti Neden Alınır?

Bademcik İltihabı (Tonsillit) Nedir?

Bademcik İltihabı (Tonsillit) Nedir?

İLİşKİLİ GALERİLER Bademcik İltihabı Nasıl Tedavi Edilir?

Bademcik İltihabı Nasıl Tedavi Edilir?

Bademcik İltihabına İyi Gelen 5 Doğal Yöntem

Bademcik İltihabına İyi Gelen 5 Doğal Yöntem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu